Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #1921
film pt, fanatyk .....zobaczysz?
23-05-2018, 23:35
Cytuj

Post: #1922
(23-05-2018, 23:35)fiscus napisał(a): film pt, fanatyk .....zobaczysz?
Obejrzę! Wink  Masz doła, że dołujesz temat? Big Grin
Odpowiem ci też na twoje rozterki - znam wielu Polaków, którzy są wspaniałymi ludzmi, ale niestety większość jest ludem Egiptu!
Tak jak jaskółka wiosny nie czyni, tak intelektualny margines nie zrobi z Polski wulkanu mądrości i intelektualizmu.
Jesteśmy zacofanym społeczeństwem, które bezmyślnie daje się prowadzać pasterzom jak owieczki.
23-05-2018, 23:38
Cytuj

Post: #1923
Nie, dola nie mam a, film polecam......pamiętaj...... "fanatyk"
24-05-2018, 00:01
Cytuj

Post: #1924
Tematem jest reportaz o Polsce.
Nie o Grecji,FIFA czy Rosji.
Jezeli takie polecisz to mozna o nich dyskutowac.

Dlaczego repotaz byl subiektywny?
Zyd stojacy nad grobem ofiary pogromu w Kazimierzu, mowi o jednej ofiarze.
W tlumaczeniu niemieckim, autorka filmu mowi o ofiarach pogromu krakowskiego.
Gdyby znala polska historie,musialaby wiedziec,ze w tak zwanym krakowskim pogromie zginela jedna osoba.
Czy to nie jest tendencyjny przekaz?

Na podstawie zbrodni dokonanej przez "Burego",nazywa zolnierzy wykletych "rzekomymi"bohaterami.
Gdyby znala polska historie, musialaby znac losy pozostalych 60 tys.
Pomijajc fakt,ze "Bury" zostal zrehabilitowany jeszcze w latach 90-ch,.....to czy to nie jest tendencyjny przekaz?

Powoluje sie na katastrofe smolenska,twierdzac,ze nie ma dotychczas zadnych dowodow.
Tymczasem raport techniczny mowi jasnym tekstem.
Czy to nie jest tendencyjny przekaz?

Stawia Bolka w aureoli bohatera,tymczasem archiwum Kiszczaka dopisalo juz caly zyciorys donosiciela.
O tworcach okraglego stolu juz nie wsponinam.
Czy to nie jest tendencyjny przekaz?

Dlaczego Niemcy mieliby robic negatywny reportaz o Polsce?
Krasicki nie znal zaleznosci w EU,ale pisal-......."..kazdy to czyni co zyskowi sprzyja..."
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
24-05-2018, 00:02
Cytuj

Post: #1925


pewnie pomylilam  sie

Znalazlam Ave w innym jezyku....twoim?
24-05-2018, 00:26
Cytuj

Post: #1926
(24-05-2018, 00:02)iberte napisał(a): Krasicki nie znal zaleznosci w EU,ale pisal-......."..kazdy to czyni co zyskowi sprzyja..."
iberte, to nie Niemcy są uzależnieni od Polski, tylko Polska od Niemiec.
Polska dla Niemiec to raptem 4% procentowy rynek zbytu. Niemcy dla Polski to 27% procentowy rynek zbytu.
Proste pytanie, która gospodarka padnie na twarz, jeśli z siebie zrezygnują?
Ktoś kiedyś powiedział : " Jeśli niemiecka gospodarka dostanie katar, to polska umrze na zapalenie płuc"
24-05-2018, 00:46
Cytuj

Post: #1927
(24-05-2018, 00:46)ferdydurke napisał(a):
(24-05-2018, 00:02)iberte napisał(a): Krasicki nie znal zaleznosci w EU,ale pisal-......."..kazdy to czyni co zyskowi sprzyja..."
iberte, to nie Niemcy są uzależnieni od Polski, tylko Polska od Niemiec.
Polska dla Niemiec to raptem 4% procentowy rynek zbytu. Niemcy dla Polski to 27% procentowy rynek zbytu.
Proste pytanie, która gospodarka padnie na twarz, jeśli z siebie zrezygnują?
Ktoś kiedyś powiedział : " Jeśli niemiecka gospodarka dostanie katar, to polska umrze na zapalenie płuc"

Nie wiem kto to powiedzial.
Moge jedynie przypuszczac,ze powiedzial to ktos, kto nie zna powiazan gospodarczych.
Niemcy sa eksporterem Nr 1.
Zainwestowali pokazny kapital w Polsce.
Zaden inwestor nie spi spokojnie,gdy sytuacja polityczna w kraju inwestycji odbiega od jego zalozen.


To nie EU, lecz Niemcy dolozyly do polskiego budzetu(2004)10 mlrd jedynie po to, aby przyspieszyc wstapienie Polski do EU(uklad Miller-Schröder)
Polska jest potrzebna niemieckiej gospodarce w takim samym stopniu, jak niemiecka gospodarka Polsce.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
24-05-2018, 01:10
Cytuj

Post: #1928
(24-05-2018, 01:10)iberte napisał(a): To nie EU lecz Niemcy dolozyly do polskiego budzetu(2004)10 mlrd,jedynie po to aby przyspieszyc wstapienie Polski do EU(uklad Miller-Schröder)
Polska jest potrzebna niemieckiej gospodarce w takim samym stopniu, jak niemiecka gospodarka Polsce.
Iberte wiesz dobrze, że Polska nie spełniała warunków wstąpienia do EU, tak zgadza się przymknięto oko na to wstąpienie, ale nie było to spowodowane tym co sugerujesz, tylko poczuciem winy za II wś. Guenter Verheugen wtedy komisarz EU przymknął to oko i zadecydował o zielonym świetle. Polska w ostatnich 14 latach i pozostałych dwóch jest i będzie największym beneficjentem dotacji z EU. Jeśli spojrzysz na inwestycje i zakupy w Polsce, to zobaczysz, że Niemcy nie są  prymusem - np. Holendrzy, czy Francuzi wykupili więcej polskiej ziemi niż Niemcy. 
Iberte jeśli dla ciebie 4% jest równe 27%, to może ty mi wytłumaczysz znaczenie 17,1% > 82,9%.
24-05-2018, 01:36
Cytuj

Post: #1929
iberte, tu masz artykuł z polskim lekarzem, który od 1980 roku pracuje w DE

http://www.maz-online.de/Brandenburg/Von-Polen-aus-zur-Abtreibung-in-die-Uckermark

Czy ten artykuł też jest tendencyjny i subiektywny, a pan dr. Rudziński to głupek?
24-05-2018, 01:52
Cytuj

Post: #1930
Ferdydurke,
poczucie winy, budowanie demokracji,prawa czlowieka itp,itd....
Nie badz naiwny!
W polityce gospodarczej liczy sie zabezpieczenie wlasnych interesow.
Miller siedzial na korytarzu i czekal na decyzje Schrödera.
Niemcy w wyscigu o umowy inwestycyjne wyprzedzily Francje i innych potentatow.

Nie znam pana Rudzinskiego.
Skoro zmierzasz do ustawy aborcyjnej,to uwazam ja za sredniowiecze.

Dobranoc
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
24-05-2018, 02:15
Cytuj

Post: #1931
(24-05-2018, 02:15)iberte napisał(a): Nie znam pana Rudzinskiego.

Dobranoc
iberte, ja też osobiście dr. Rudzinskiego nie znam, ale myślę, że ten krótki artykulik oddaje doskonale obraz postrzegania świata przez polskie społeczeństwo. 
W międzyczasie doczytałem, że polski kardiolog profesor Dariusz Dudek został prezydentem europejskich kardiolgów.
Jego pech polega na tym, że leczył ojca obecnego ministra sprawiedliwości, a ten jako ekspert od prawa ( egzamin na ocenę dostateczną - przy takim wyniku w Niemczech mógłby pracować jedynie jako mierny adwokat ) okazuje się być też ekspertem od medycyny i posądza profesora o umyślne pozbawienie życia ojca. 
Napewno Tusk sfinansował to morderstwo! Big Grin Tongue
Antoni napewno to udowodni powołując się na odpowiednią komisje, którą sam powoła.Big Grin Tongue - vide dziesiątki smoleńskich komisji w których wyroki ty tak głęboko wierzysz .Big Grin Tongue
24-05-2018, 02:59
Cytuj

Post: #1932
Wiedzialem,ze zahaczysz o Smolensk.
Nie wiem jedynie skad Twoje przekonanie o mojej glebokiej wierze.
W dalszym ciagu nazywam te tragedie....katastrofa.
Nie pisze teorii o zamachach.
Mnie interesuja fakty.
Te z kolei pokazuja,ze mit pancernej brzozy zostal obalony.

Czy Ty rowniez uwazasz,ze to piloci mieli strach przed pijanym generalem?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
24-05-2018, 18:21
Cytuj

Post: #1933
(24-05-2018, 18:21)iberte napisał(a): Wiedzialem,ze zahaczysz o Smolensk.

Czy Ty rowniez uwazasz,ze to piloci mieli strach przed pijanym generalem?
Iberte, ty sam o ten Smoleńsk zahaczyłeś - ja bym tematu nie podnosił, gdybyś ty nie wspomniał Tongue 

Tak, uważam że piloci mieli pietra przed pijanym generałem i podchmielonym prezydentem.
25-05-2018, 19:36
Cytuj

Post: #1934
Ferdydydurke,
aspekt Smolenska podniosla polecana przez Ciebie Annette Dittert.
Lud egipski kupi nawet czterokrotne podejscie do ladowania (incl pijany general)
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
25-05-2018, 20:24
Cytuj

Post: #1935
Tak iberte, fakt zwiększonych zamówień "małupek" do pałacu prezydenckiego od końca 2008 roku też jest tylko mitem. Big Grin
Poprzednik prezydenta pociągał z normalnej flachy i cierpiał na chorobę filipińską, jego następca pociągał z małupek i nie cierpiał na chorobę filipińską. 
Za to był obdarzony typowym syndromem alkoholowym gdzie wrogów widzi się podwójnie, ale ma się dwukrotnie zwiększoną odwagę.  Tongue
Pilot w Gruzji był trzeźwy, miał jaja, a potem kłopoty, ale przeżył lądując po za Gruzją.
Gościu z którym "Prezydent Tysiąclecia" poklepywał się po plecach i dla którego chciał zaryzykować życie swoje i innych osób, jest od czterech lat ścigany międzynarodowym listem gończym. Undecided Huh     
25-05-2018, 21:09
Cytuj

Post: #1936
Ferdydurke,
zbieram sie na krotki urlop.
Trzymaj sie
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
25-05-2018, 21:19
Cytuj

Post: #1937
Iberte, miłego wypoczynku Smile - ja muszę zaczekać do września! Sad
25-05-2018, 21:24
Cytuj

Post: #1938
Kolejny mit pęka w ostatnich dniach - Polak dbający i kochajcy swoją ojczyznę odbiera za opłatą odpady z całej Europy, a potem je podpala - to się nazywa recyklinig wg. polskiej myśli technologicznej.
W zeszłym tygodniu płoneło składowisko śmieci w Zgierzu, wczoraj składowisko starych opon w Trzebini, dzisiaj płoną odpady w Wszędzieniu i w Zielonej Górze.
Normalna spalarnia śmieci uzyskuje temperaturę ponad 400°C i pozostawia maksimum 20% popiołu.
Polska "technologia"  uzyskuje maksimum 200°C i pozostawia minimum 60% popiołu.
Wszystkie niespalone mikrocząstki zostaną spułkane do wód gruntowych, a następnie do żołądków patriotów niewierzących w nowy obraz świata.
Przeraża mnie polska akceptacja dla " zaradnych ", którzy robią kasę na przywożeniu śmieci do Polski, a potem je "utylizują" kosztem zdrowia współobywateli. Czy Polakom całkowicie odebrano rozum? 
Pytam, bo ja nie widzę protestu przeciw temu procederowi. Winą obciąża się kraje, które wysyłają odpady do Polski płacące za to słone pieniądze, a nie polskich biznesmenów.
28-05-2018, 23:42
Cytuj

Post: #1939
No w końcu nazwano sprawę po imieniu!
Minister Brudziński określił polskich biznesmenów importujących europejskie śmieci - "Mafią śmieciową"
Podano też liczbę tegorocznych pożarów na polskich wysypiskach śmieci - 60 w niecałe pięć miesięcy.
W zeszłym roku było ich "tylko" 37, w tym roku mamy jakiś dziwny "wysyp" pożarów na składowiskach.

Polska "kreatywność" w prowadzeniu działalności biznesowej dorównuje albańskiej i kosowarskiej myśli ekonomicznej.
29-05-2018, 20:16
Cytuj

Post: #1940
Ciebie 5 minut samego zostawic nie mozna.
Jaki mit?
Jaka kreatywnosc?

Wbij w Google "..müllskandal deponie" i znajdziesz informacje, jak zarabia sie na smieciach w DE.
Mafie smieciowa stworzyly miedzy innymi Niemcy i Austria, zasypujac cala Kalabrie.

Jak nazwac biznesmenow z VW i Mercedesa?
Mafia spalinowa?

Daleko naszym do fachowcow.
Ucza sie dopiero.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
29-05-2018, 21:11
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości