Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #1241
Nie nosilem nikomu tornistra.
Prawde mowiac, mialem klopot z noszeniem wlasnego.

Czytalem kiedys opracowania ludzi , ktorzy metodycznie badali postac pana " profesora".

Wg Wiki Walesa, Krzywonos, Frasyniuk itd... to bohaterowie narodowi.
Generalowie PRL, wg Wiki, w latach 80- tyc praktycznie nie zyli.
Wogole te lata przy wielu postaciach wyparowaly.

Kiedys zadalem sobie pytanie.... kto pisze Wikipedie?
Gwarantuje Ci, ze jezeli pojdziesz ta scieszka, to chwycisz sie za glowe.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
15-02-2018, 11:42
Cytuj

Post: #1242
Taka całkiem beznadziejna to ta wikipedia nie jest....
Odnośnie krwi podaje całkiem rzetelną info.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Krew

Co zaś Wl.Bartoszewskiego sie tyczy to raczej wątpię żeby tutaj rozstrzygnięto jednoznacznie czy to kolaborant i zdrajca czy bohater i prawy czlowiek.

Wiele dyskusji na ten temat już popełniono i to w różnych kręgach ludzi dobrze wykształconych i z różnych orientacji politycznych i światopogladowych.
Jakoś wniosku jednego wciąż nigdzie nie uslyszalam ani nie przeczytałam.
A takie licytowanie kto i komu teczkę nosił raczej nic nie wnie się  do ustalenia prawdy. To tylko zabawy dużych chłopców w piaskownicy.
15-02-2018, 12:01
Cytuj

Post: #1243
(14-02-2018, 22:35)iberte napisał(a):
(14-02-2018, 21:29)ferdydurke napisał(a): Iberte, co za historycy badają życiorys Pileckiego?
Zdrowa logika podpowiada, że coś jest nie tak!
Niemcy przez ponad 30 miesięcy żywili ochotniczego więźnia w swym obozie zagłady, by on mógł organizować ruch oporu przeciw nim?!
Dotychczas nie przeczytałem jeszcze pracy na temat niemieckich eksperymentów nad samowolnym unicestwieniem się.
Czytałem o eksperymentach medycznych przeprowadzanych na więźniach, ale nie czytałem o eksperymentach socjologicznych. Może nasza ekspertka od socjologii coś gdzieś przeczytała?
Może wykładali o tym w pewnym renomowanym liceum?
Ja niestety nie doczytałem, a w bajki przestałem wierzyć wiele, wiele lat temu.

Nie chce sprawiac Ci przykrosci,dlatego nie posune sie do oceny tego,czy Twoja logika jest zdrowa.
Wielokrotnie przekonalem sie,ze jest ona....no powiedzmy, abstrakcyjnie zywiolowa
Sprawa Pileckiego, byla zbadana miedzy innymi przez historykow IPN.

W dalszym ciagu tesknie za opisem efektywnosci sowieckiej partyzantki
IPN  powiadasz ....to juz przestaje byc wiarygodne.
IPN bywa obecnie bardzo chwiejny.
15-02-2018, 12:21
Cytuj

Post: #1244
Jezeli chodzi o pana Bartoszewskiego, to nikt z tu obecnych nie zarzuca mu zdrady, ani kolaboracji.
To sa tezy ktore nigdy nie zostaly udowodnione.
Rozmowa dotyczy jego wyksztalcenia.

Majami,
czy IPN jest stabilny lub nie ,to rowniez dywagacje.
Bez wzgledu na to kto nim kieruje, nie mozna kwestionowac, ze IPN posiada wiarygodne zrodla.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
15-02-2018, 13:08
Cytuj

Post: #1245
(15-02-2018, 13:08)iberte napisał(a): Jezeli chodzi o pana Bartoszewskiego, to nikt z tu obecnych nie zarzuca mu zdrady, ani kolaboracji.
To sa tezy ktore nigdy nie zostaly udowodnione.
Rozmowa dotyczy jego wyksztalcenia.

Majami,
czy IPN jest stabilny lub nie ,to rowniez dywagacje.
Bez wzgledu na to kto nim kieruje, nie mozna kwestionowac, ze IPN posiada wiarygodne zrodla.
Iberte, czy wiarygodność źródeł IPN potwierdza teza, że teczka Jarusia została sfałszowana przez UB, a teczka "Bolka" Wałęsy jest prawdziwa?
Sorry, ale twoja twardogłowość i wiara w nieskazitelny pisuar zaczyna mnie śmieszyć! Tongue Big Grin
15-02-2018, 22:05
Cytuj

Post: #1246
(15-02-2018, 22:05)ferdydurke napisał(a): Iberte, czy wiarygodność źródeł IPN potwierdza teza, że teczka Jarusia została sfałszowana przez UB, a teczka "Bolka" Wałęsy jest prawdziwa?
Sorry, ale twoja twardogłowość i wiara w nieskazitelny pisuar zaczyna mnie śmieszyć! Tongue Big Grin

Ferdydurke,
kiedys,bedac na Helu,zobaczylem swiezo postawiony plot drewniany.
Na tym plocie duzymi literami,ktos napisal ....DUPA.
Jako zagorzaly wielbiciel tej czesci ciala,oczywiscie dotknalem i w palec weszla mi drzazga.
Od tego czasu,zanim "dotkne" cudzy tekst,musi on miec w sobie chociaz mgle tresci.
Twoj powyzszy,to jest po prostu.....mocznik Tongue Big Grin
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
15-02-2018, 23:03
Cytuj

Post: #1247
(15-02-2018, 23:03)iberte napisał(a):
(15-02-2018, 22:05)ferdydurke napisał(a): Iberte, czy wiarygodność źródeł IPN potwierdza teza, że teczka Jarusia została sfałszowana przez UB, a teczka "Bolka" Wałęsy jest prawdziwa?
Sorry, ale twoja twardogłowość i wiara w nieskazitelny pisuar zaczyna mnie śmieszyć! Tongue Big Grin

Ferdydurke,
kiedys,bedac na Helu,zobaczylem swiezo postawiony plot drewniany.
Na tym plocie duzymi literami,ktos napisal ....DUPA.
Jako zagorzaly wielbiciel tej czesci ciala,oczywiscie dotknalem i w palec weszla mi drzazga.
Od tego czasu,zanim "dotkne" cudzy tekst,musi on miec w sobie chociaz mgle tresci.
Twoj powyzszy,to jest po prostu.....mocznik Tongue Big Grin

Moze to była meska dupa ?
15-02-2018, 23:42
Cytuj

Post: #1248
(15-02-2018, 23:03)iberte napisał(a):
(15-02-2018, 22:05)ferdydurke napisał(a): Iberte, czy wiarygodność źródeł IPN potwierdza teza, że teczka Jarusia została sfałszowana przez UB, a teczka "Bolka" Wałęsy jest prawdziwa?
Sorry, ale twoja twardogłowość i wiara w nieskazitelny pisuar zaczyna mnie śmieszyć! Tongue Big Grin

Ferdydurke,
kiedys,bedac na Helu,zobaczylem swiezo postawiony plot drewniany.
Na tym plocie duzymi literami,ktos napisal ....DUPA.
Jako zagorzaly wielbiciel tej czesci ciala,oczywiscie dotknalem i w palec weszla mi drzazga.
Od tego czasu,zanim "dotkne" cudzy tekst,musi on miec w sobie chociaz mgle tresci.
Twoj powyzszy,to jest po prostu.....mocznik Tongue Big Grin

Iberte, ty jesteś mistrzem świata w wykręcaniu się w odpowiedzi na proste pytania!
Czy tak trudno jest odpowiedzieć w sprawie rzetelności historyków IPN?
Czy tak trudno jest mieć swoje zdanie na temat kogo teczka była prawdziwa, a kogo sfałszowana?
Iberte, po raz drugi proszę Cię, byś wykazał się męskimi jajami i przyjął jednoznaczną postawę!
Ja na kameleonową postawę, którą ty uwielbiasz nie mam ochoty! Undecided
16-02-2018, 00:14
Cytuj

Post: #1249
(16-02-2018, 00:14)ferdydurke napisał(a): Czy tak trudno jest mieć swoje zdanie na temat kogo teczka była prawdziwa, a kogo sfałszowana?

Iberte wie tylko co zawierala jego teczkaBig Grin

ten mit mnie przsladuje i sni mi sie po nocach

https://www.gloria.tv/video/EDhZmgAcb7XW1xbNK3NQENpTG

http://www.zachod.pl/dzika-reprywatyzacja-byla-lokatorka-mowi-o-przemocy-wobec-mieszkancow/
16-02-2018, 00:38
Cytuj

Post: #1250
Patryk Jaki to moj ulubieniec z opolskiego goscil w Liceum,do ktorego uczęszczał moj siostrzeniec niedawno

https://twitter.com/PatrykJaki
16-02-2018, 00:55
Cytuj

Post: #1251
(16-02-2018, 00:14)ferdydurke napisał(a): Iberte, ty jesteś mistrzem świata w wykręcaniu się w odpowiedzi na proste pytania!
Czy tak trudno jest odpowiedzieć w sprawie rzetelności historyków IPN?
Czy tak trudno jest mieć swoje zdanie na temat kogo teczka była prawdziwa, a kogo sfałszowana?
Iberte, po raz drugi proszę Cię, byś wykazał się męskimi jajami i przyjął jednoznaczną postawę!
Ja na kameleonową postawę, którą ty uwielbiasz nie mam ochoty! Undecided

Ferdydurke,
"moj mozg,to moj drugi ulubiony organ" Big Grin


Po tylu nocach spedzonych ze mna, jeszcze nie znasz mojego zdania?
Juz kiedys Ci tlumaczylem,ze moj stosunek do pisuaru jest pozytywny.
Natomiast PiS jest mi obojetny.
Skoro powoluje sie na zrodla IPN, to dla myslacego czlowieka musi to oznaczac,ze akceptuje wiarygodnosc historykow IPN.
Akceptuje rowniez niezaleznych historykow, ktorzy ze zrodel IPN korzystaja.
Uwazam te zrodla za wiarygodne.

To,ze prokuratorzy IPN wielokrotnie zamiatali dochodzenia pod dywan,w dalszym ciagu nie podwaza wiarygodnosci zrodel.
To byly decyzje polityczne i kazda ekipa ma je na sumieniu.

Dokumenty "Bolka" zostaly poddane ekspertyzie i uznane za autentyczne.
Wskazano jedynie na braki,ale te wynikaja z "wypozyczenia" teczki.
Wszystkie notatki,donosy,pokwitowania z lat 70-tych sa autentyczne.

Uwazasz sie za mistrza logicznego myslenia.
Zatem mozesz sprobowac mi wytlumaczyc.....dlaczego UB mialaby falszowac teczke "Bolka" w w/w okresie,skoro on wowczas byl nikim?
Byl zwyklym konfidentem.
"Zaistnial" dopiero w latach 80-ych.
Dlaczego UB mialoby juz w tym okresie niszczyc swojego donosiciela?

Co do teczki Jaroslawa ,to nie ma o czym pisac,bo ona rzekomo jest czysta.
Jezeli taka jest w istocie,to IPN przejal ja w takim stanie od UB.

Czyszczeniem teczek zajmowal sie Twoj mentor Michnik.
To jego Kiszczak wpuscil do archiwum i pozwalal dniami weryfikowac.
Jezeli on w tej sprawie sie nie wypowiada,.....to jaki sens ma Twoje zaangazowanie?
Jezeli posiadasz jednak sprawdzona wiedze w tym temacie, to chetnie poczytam Smile
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
16-02-2018, 01:01
Cytuj

Post: #1252
(16-02-2018, 00:38)Dąbrowski napisał(a):
(16-02-2018, 00:14)ferdydurke napisał(a): Czy tak trudno jest mieć swoje zdanie na temat kogo teczka była prawdziwa, a kogo sfałszowana?

Iberte wie tylko co zawierala jego teczkaBig Grin


ten mit mnie przsladuje i sni mi sie po nocach

https://www.gloria.tv/video/EDhZmgAcb7XW1xbNK3NQENpTG


http://www.zachod.pl/dzika-reprywatyzacja-byla-lokatorka-mowi-o-przemocy-wobec-mieszkancow/
Teraz Joano zastanów się nad tym - otrzymujesz kamienice w spadku i okazuje się, że musisz do niej dopłacać, bo koszta przekraczają wpływy z czynszu. 
Co robisz?
-  Oddajesz kamienicę państwu ,
-  dalej dopłacasz do spadkowej kamienicy, 
-  podwyżasz czynsz do poziomu, by pokrył twoje wydatki i przyniósł choć deczko zysku?
16-02-2018, 01:06
Cytuj

Post: #1253
(16-02-2018, 01:06)ferdydurke napisał(a): Teraz Joano zastanów się nad tym - otrzymujesz kamienice w spadku i okazuje się, że musisz do niej dopłacać, bo koszta przekraczają wpływy z czynszu. 
Co robisz?
-  Oddajesz kamienicę państwu ,
-  dalej dopłacasz do spadkowej kamienicy, 
-  podwyżasz czynsz do poziomu, by pokrył twoje wydatki i przyniósł choć deczko zysku?
kamienica ta byla odbudowana po wojnie,potem odrestaurowana i oddana w rece Zydowki,byla umowa ze nie bedzie podniesionego czynszu ,umowy pani wierzbicka nie dotrzymala ,poczytaj wiecej na ten temat

takich dzikich reprywatyzacji jest setki,ale na szczescie sa tacy ludzie jak Jaki,ktory walczy o godnosc tych ludzi
16-02-2018, 01:13
Cytuj

Post: #1254
(16-02-2018, 01:13)Dąbrowski napisał(a):
(16-02-2018, 01:06)ferdydurke napisał(a): Teraz Joano zastanów się nad tym - otrzymujesz kamienice w spadku i okazuje się, że musisz do niej dopłacać, bo koszta przekraczają wpływy z czynszu. 
Co robisz?
-  Oddajesz kamienicę państwu ,
-  dalej dopłacasz do spadkowej kamienicy, 
-  podwyżasz czynsz do poziomu, by pokrył twoje wydatki i przyniósł choć deczko zysku?
kamienica ta byla odbudowana po wojnie,potem odrestaurowana i oddana w rece Zydowki,byla umowa ze nie bedzie podniesionego czynszu ,umowy pani wierzbicka nie dotrzymala ,poczytaj wiecej na ten temat


takich dzikich reprywatyzacji jest setki,ale na szczescie sa tacy ludzie jak Jaki,ktory walczy o godnosc tych ludzi
Tak, tak Joano wierz w szlachetność Jakiego! Czy przeczytałaś list Pawłowicz do Jakiego w sprawie Lutosławskiego 9?
Joano nie bierz przykładu z iberte, tylko odpowiadaj konkretnie na zadane pytania! Tongue
16-02-2018, 01:45
Cytuj

Post: #1255
Ja w sprawie reprywatyzowanych kamienic.
Czy naprawdę ktoś wierzy w to że mozna mieszkać na warszawskim Żoliborzu w wynajetym mieszkaniu za 320 zł czynszu ?
To chyba jakiś żart. Czynsz 1000zł który podany jest w artykule wcale nie wydaje mi sie wygórowany.
16-02-2018, 07:53
Cytuj

Post: #1256
Majami jezeli Ci ludzie dostali mieszkania z gminy , to tak .W calej Polsce czy to Warszawa czy gmina Olesno te same czynsze ,jesli mieszkania sa przydzielane z gminy.,bo to sa dla ludzi mniej zamoznych .Po to sa takie zastepcze mieszkania zeby ludzie nie ladowali na ulicy .Zaden Polak nie ma prawa wylądowac na ulicy,od tego jest pomoc z Urzedu Gminy.Chyba ,że jest sie wlascicielem takim jak ta Zydowka na Lutoslawskiej od dwoch lat .Taki los tym ludziom zgotowaly rządy warszawskie pani Zydowki Hanny G.W.Na szczęscie pojawil sie szeryf Jaki ala Janosik .
Babcia Zydowki Wlascicielki kamienicy czy jest dumna ze swej wnuczki z Lutoslawskiej ?Takie pokolenie zydowskie gotuje los Polakow za to ze ukrywano ich i dokarmaiano,po to przezyli zeby teraz pokazac jacy sa wspanialomyslni dla Polakow nazywajac ich szczurami zwiarzetami ...znowu wraca mit Z.Nalkowskiej .



Ci ludzie czekali na zastepcze mieszkania i sie nie doczekali ,jeden zmarl po wyrzuceniu na bruk
Płacili uczciwie ,jeden z lokatorow zyl tam 48 lat ,placil uczciwie to m.in.z jego czynszu za remonty dom byl odrestaurowany,Zydowka przyszla na gotowe żadając 400 procent wiecej za czynsz za co?Ani zlotowki nie wlozyla w remont

http://www.tvp.info/36021645/przychodzili-co-miesiac-zabierali-emeryture-zostawiali-tylko-100-zlotych

Była lokatorka mówiła, że po trzech miesiącach od prywatyzacji nowa właścicielka podniosła czynsz o kilkaset procent.

Opowiedziała także o losach kamienicy. Dom został zburzony w trakcie wojny, a potem odbudowany i zmodernizowany ze środków publicznych. – Zanim budynek przeszedł w ręce nowej właścicielki, został przeprowadzony kapitalny remont. Wymieniono okna, drzwi, zrobiono remont dachu, doprowadzono ciepłą wodę, wykonano instalację elektryczną łącznie z czujnikami – powiedziała.

– Kamienicę skończono remontować w styczniu. A pani Wierzbicka otrzymała ją w marcu – wyjaśniała i dodała, że taki prezent zrobiło miasto właścicielce.

M.st. Warszawa oddało dom w 2013 roku, choć beneficjentka nie zwróciła poniesionych nakładów. Przewodniczący Jaki podsumował zeznania pierwszego świadka. – W wyniku tej reprywatyzacji trzy osoby zostały bezdomne, jedna z nich zmarła

(16-02-2018, 01:45)ferdydurke napisał(a): Czy przeczytałaś list Pawłowicz do Jakiego w sprawie Lutosławskiego 9?
a wpadl mi w rece na Twitterze

pani Pawlowicz nie widziala pewnikiem nagran ,jaki horror przezywali lokatorzy
16-02-2018, 09:44
Cytuj

Post: #1257
https://twitter.com/hashtag/Lutos%C5%82awskiego9?src=hash
16-02-2018, 10:01
Cytuj

Post: #1258
Ty dalej nie rozumiesz !
Tu w Niemczech gminne czy tam miejskie mieszkania ( czyli te tanie) też kosztuja ok 500 euro.
Dlaczego inni podatnicy miasta i gminy Warszawa mają dopłacac do jednostek NIEUDOLNYCH , które to przez 48 lat nie pomyslały o własnym dachu nad glową.
Z całym szacunkiem ( lecz ograniczonym) do tej starszej pani , ale mnie nikt nic nie podarował.
Ja swoje mieszkanie i grunta nabyłam na wolnym rynku , płacąc należną za nie cene . Myślisz że mnie nie kosztowało to żadnych wyrzeczeń ?
Ten czynsz w wysokości 1000 zł to jakies 250 euro . Pokaz mi w Berlinie, Paryzu , Amsterdamie a nawet Koln miejsca gdzie za taka cenę można sobie mieszkać prawie w centrum miasta.
Nie rozumuj populistycznie , tylko jak włascicielka tej kamienicy.

No i czy znasz odpowiedz na pytanie ....dlaczego komisja reprywatyzacyjna zajmuje się tylko ostatnimi 6 latami reprywatyzacji ?
Podpowiem ci odpowiedż ...ano dlatego , że za czasów warszawskiej prezydentury Lecha Kaczyńskiego tych szzfindli bylo nie mniej.
16-02-2018, 10:37
Cytuj

Post: #1259
Rainbow 
(16-02-2018, 09:44)Dąbrowski napisał(a): Majami jezeli Ci ludzie dostali mieszkania z gminy  , to tak .W calej Polsce czy to Warszawa czy gmina  Olesno te same czynsze ,jesli mieszkania sa przydzielane z gminy.,bo to sa  dla ludzi mniej zamoznych .Po to sa takie zastepcze mieszkania zeby ludzie nie ladowali na ulicy .Zaden Polak nie ma prawa wylądowac na ulicy,od tego jest pomoc z Urzedu Gminy.Chyba ,że jest sie wlascicielem takim jak ta Zydowka na Lutoslawskiej od dwoch lat .Taki los tym ludziom zgotowaly rządy warszawskie pani Zydowki Hanny G.W.Na szczęscie pojawil sie szeryf Jaki ala Janosik .
Babcia Zydowki Wlascicielki kamienicy czy jest dumna ze swej wnuczki z Lutoslawskiej ?Takie pokolenie zydowskie gotuje los Polakow za to ze ukrywano ich  i dokarmaiano,po to przezyli zeby teraz pokazac jacy sa wspanialomyslni dla Polakow nazywajac ich szczurami zwiarzetami ...znowu wraca mit Z.Nalkowskiej .



Ci ludzie czekali na zastepcze mieszkania i sie nie doczekali ,jeden zmarl po wyrzuceniu na bruk
Płacili uczciwie ,jeden z lokatorow zyl tam 48 lat ,placil uczciwie to m.in.z jego czynszu za remonty dom byl odrestaurowany,Zydowka przyszla na gotowe żadając 400 procent wiecej za czynsz za co?Ani zlotowki nie wlozyla w remont


http://www.tvp.info/36021645/przychodzili-co-miesiac-zabierali-emeryture-zostawiali-tylko-100-zlotych


Była lokatorka mówiła, że po trzech miesiącach od prywatyzacji nowa właścicielka podniosła czynsz o kilkaset procent.

Opowiedziała także o losach kamienicy. Dom został zburzony w trakcie wojny, a potem odbudowany i zmodernizowany ze środków publicznych. – Zanim budynek przeszedł w ręce nowej właścicielki, został przeprowadzony kapitalny remont. Wymieniono okna, drzwi, zrobiono remont dachu, doprowadzono ciepłą wodę, wykonano instalację elektryczną łącznie z czujnikami – powiedziała.


– Kamienicę skończono remontować w styczniu. A pani Wierzbicka otrzymała ją w marcu – wyjaśniała i dodała, że taki prezent zrobiło miasto właścicielce.


M.st. Warszawa oddało dom w 2013 roku, choć beneficjentka nie zwróciła poniesionych nakładów. Przewodniczący Jaki podsumował zeznania pierwszego świadka. – W wyniku tej reprywatyzacji trzy osoby zostały bezdomne, jedna z nich zmarła

Wszystkie te osoby zostały bezdomne tylko i wyłacznie na wlasne życzenie i z powodu swojej nieodpowiedzialnosci.

(16-02-2018, 01:45)ferdydurke napisał(a): Czy przeczytałaś list Pawłowicz do Jakiego w sprawie Lutosławskiego 9?
a wpadl mi w rece na Twitterze

pani Pawlowicz nie widziala pewnikiem nagran ,jaki horror przezywali lokatorzy
16-02-2018, 10:53
Cytuj

Post: #1260
Majami ,to ty nie rozumiesz!

A pokaz mi taka emerytke Paryzanke ,czy w Kolonii ,albo w Amsterdamie,ktora ma tylko 250 OJRO emerytury.
ty nie przyrownuj Watrszawy do Kolonii.
Te opłaty ktore robili wczesniej lokatorzy byly wystarczajace do ich zarobkow.Wlascicielka zydowka podniosla najwyzszy czynsz a nawet chyba przewuyzszal takie jakie sa w Warszawie.
Ni i co z tego ze w centrum ,jak to stara ruina ledwo odremontowana i to jeszcze nie przez wlascicielke tylko przez miasto Warszawe.Rozumiem jakby to byla wypasiona kamienica ,z pieknym balkonem ,a nie zwykle 50 m2

to celowe zagranie zeby jak najszybciej pozbyc sie "szczurow"
16-02-2018, 12:41
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości