Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #1181
No moze z zastrzezeniem do punktu 9 i 10.
Jesli bowiem chodzi o trebacza z wiezy kosciola mariackiego to wg. legendy zostal zabity strzala tatarska a nie mongolska.
A w punkcie 10 Jezus jako syn Maryi, krolowej Polski wcale nie musi byc Polakiem.
Polska miala krolow wielu narodowosci. Ba... takze takich, ktorzy wladze sprawowali jednoczesnie w kilku panstwach.
Stefan Batory urodzil sie na Wegrzech, byl królem Polski, wielkim ksieciem litewskim, ruskim, pruskim, mazowieckim, żmudzkim, kijowskim, wołyńskim, podlaskim, inflanckim, a także ksieciem siedmiogrodzkim.
August II Mocny pochodzil z Saksonii czy chociazby Jagiello, ksiaze litewski.

06-02-2018, 21:04
Cytuj

Post: #1182
(06-02-2018, 20:08)Leon 66 napisał(a): Dzien dobry  (po raz drugi.).

Powiedzcie mi czy to normalne tu na NN,
ze napiszesz tekscik, a po kilku  godzinach stwierdzasz ze zniknal jak kamfora  ?

Wybaczcie mi ale  mam lekkie dejawu ,
Na MP tez wegetowaly osoby ktore czuly sie powolane  dycydowac o egzystencji moich
tekstow  .
Powiem wam ze przeraza mnie  ze to i zniesmacza ,
jezeli to byl Moder, chetnie przeczytam uzasadnienie.

Jezeli znowu robi to jakis samozwaniec , bede musial podziekowac za goscinnosc .
Nie jestem z Korei i mierzi  mnie cenzura .

Milego wieczoru.
Wiem Leonie o czym piszesz , spotkało mnie to dzis dwukrotnie.
06-02-2018, 21:21
Cytuj

Post: #1183
(06-02-2018, 21:21)Majami napisał(a):
(06-02-2018, 20:08)Leon 66 napisał(a): Dzien dobry  (po raz drugi.).

Powiedzcie mi czy to normalne tu na NN,
ze napiszesz tekscik, a po kilku  godzinach stwierdzasz ze zniknal jak kamfora  ?

Wybaczcie mi ale  mam lekkie dejawu ,
Na MP tez wegetowaly osoby ktore czuly sie powolane  dycydowac o egzystencji moich
tekstow  .
Powiem wam ze przeraza mnie  ze to i zniesmacza ,
jezeli to byl Moder, chetnie przeczytam uzasadnienie.

Jezeli znowu robi to jakis samozwaniec , bede musial podziekowac za goscinnosc .
Nie jestem z Korei i mierzi  mnie cenzura .

Milego wieczoru.
Wiem Leonie o czym piszesz , spotkało mnie to dzis dwukrotnie.

Witam,
co sie znowu dzieje?
O czym Wy piszecie?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
06-02-2018, 21:48
Cytuj

Post: #1184
Teksty nam giną
06-02-2018, 21:52
Cytuj

Post: #1185
(06-02-2018, 01:49)ferdydurke napisał(a):
(06-02-2018, 01:14)Majami napisał(a): no i wyszla dupa blada.
Co by tu jeszcze sperd***c mili państwo ?
Ktos ma jakiś pomysl ?

No ja mam! 
1. Proponuję wystąpić o reparacje od Szwedów za Potop szwedzki.
2. Proponuję wystąpić o reparacje do Francji i Anglii, że we wrześniu 1939 roku nie ruszyły tyłka.
3. Proponuję wystąpić o zwrot kosztów wyprawy Sobieskiego pod Wiedeń.
4. Proponuję wystąpić do Bułgarów o zwrot plaży nad Morzem Czarnym.
5. Proponuję zwrócić się do Włochów o tantiemy za reklamę ziemi włoskiej, którą bezpłatnie robimy im od 200 lat, a oni nikczemni jeszcze od nas kasują, kiedy jeździmy po ich autostradach.
6. Wystąpić do Szwajcarów, by oficjalnie ogłosili Wallenroda Polakiem.
7. Wystąpić do Grecji o odszkodowanie za przyjęcie greckich komunistów przez PRL.
8. Wystąpić do Turcji o odszkodowanie za najazdy tureckie i żołd generała Bema.
9. Wystąpić do Mongolii o odszkodowania za najazdy hord mongolskich i zabicie trębacza z wieży Mariackiej.
10. Wystąpić do Watykanu o uznanie Jezusa Chrystusa za Polaka, bo skoro jego matka jest królową Polski, to jej syn musi być Polakiem.

Myślę, że tym dziesiątym żądaniem spieprzymy sobie stosunki dyplomatyczne z jedną trzecią Swiata Big Grin

Bem przeszedl na Islam i dostal obiecane dziewice.
Sobieski sie tak nachapal,ze Hapag Lloyd musialby to caly rok transportowac do macierzy.O kawie i lapowkach od Franzcuzow nie wspomne.
Anglicy placa za porody Polek w kraju,a mongolski snajper uratowal polska baze w Iraku. Tongue

Bez wyludzania.... Tongue

(06-02-2018, 21:52)Majami napisał(a): Teksty nam giną

Dostaliscie jakies info na priv?
Musi byc przeciez jakis powod.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
06-02-2018, 21:56
Cytuj

Post: #1186
10 przykazań prawie, ze bozych i to,10-te, od dziecińswa nie dawalo mi spokoju. Bez ironii i podtekstow pisze,...chyba dalej nie rozumię ICH.

Moze trzeba skonczyc z tym?




ps: na priv nie przychodzą wszystkie wiadomości
06-02-2018, 22:45
Cytuj

Post: #1187
(06-02-2018, 21:04)Freddy napisał(a): No moze z zastrzezeniem do punktu 9 i 10.
Jesli bowiem chodzi o trebacza z wiezy kosciola mariackiego to wg. legendy zostal zabity strzala tatarska a nie mongolska.
A w punkcie 10 Jezus jako syn Maryi, krolowej Polski wcale nie musi byc Polakiem.
Polska miala krolow wielu narodowosci. Ba... takze takich, ktorzy wladze sprawowali jednoczesnie w kilku panstwach.
Stefan Batory urodzil sie na Wegrzech, byl królem Polski, wielkim ksieciem litewskim, ruskim, pruskim, mazowieckim, żmudzkim, kijowskim, wołyńskim, podlaskim, inflanckim, a także ksieciem siedmiogrodzkim.
August II Mocny pochodzil z Saksonii czy chociazby Jagiello, ksiaze litewski.
Freddy, gdyby Jezus Chrystus został królem Polski, to Polacy uznaliby go za ziomala, czyli Polaka.
W niedzielę odbył się Super Bowl i polskie media pisały, żeby Polacy kibicowali waszyngtońskim patriotom, bo ich największa gwiazda - rozgrywający Tom Brady ma w swoich żyłach polską krew, bo bacia jego matki była Polką.

Polacy bardzo szybko integrują w swoim narodzie jednostki wybitne wyróżniające się ponad przeciętność.
Jako pierwsi w Europie zrobiliśmy Nigierijczyka Europejczykiem. 
Polacy zapominają o żydowskich korzeniach jednostki, jeśli jednostka jest wybitna i podoba się Polakom.
Wtedy jednostka staje się Polakiem, o czym może poświadczyć ta lista:
- Kirszenstein-Szewińska
- Polański
- Skolimowski
- Wajda
oraz wszyscy laureaci nagrody Nobla, którzy coś z Polską mieli wspólnego.

Kiedy jednostka się Polakom nie podoba, to wtedy obywatel Rzeczpospolitej staje się "Zydem parchatym" o czym świadczy ta lista:
- Agnieszka Holland
- Grynberg
- Mazowiecki
- Michnik
- Urban
i całą masę innych ludzi.
07-02-2018, 00:25
Cytuj

Post: #1188
(06-02-2018, 21:56)iberte napisał(a): Bem przeszedl na Islam i dostal obiecane dziewice.
Sobieski sie tak nachapal,ze Hapag Lloyd musialby to caly rok transportowac do macierzy.O kawie i lapowkach od Franzcuzow nie wspomne.
Anglicy placa za porody Polek w kraju,a mongolski snajper uratowal polska baze w Iraku. Tongue

Bez wyludzania.... Tongue


Iberte, to nie jest ważne że Sobieski się nachapał!
Piszesz jakbyś nie znał swoich rodaków!
Znasz zadowolonych z życia i sytuacji Polaków? 
Ja zam, ale to są jednostki!
Większość jest wiecznie niezadowolona, a przyczyną ich nieszczęścia są zawsze inni.
Polacy siedzą od prawie 70 lat na majątkach żydowskich i mają pretensje o to, że oni upominają się o swoje.
Nazywają ich gośćmi, których oni łaskawie gościli w swoim kraju, jednocześnie zapominając, że ci goście od 35 generacji pracowali w tej "gościnnie", a nie siedzieli przy stole, czy na wyrze i napewno nie byli obsługiwani, tylko na swój chleb musieli się sporo napracować.
Dlatego myślę, że polskie żądania do Austrii za odsiecz wiedeńską spotkałyby się ze społeczną aprobatą i doskonale zniszczyły dobre stosunki polsko-austriackie.
Pytanie Majami było jednoznaczne i ja jej odpowiedziałem!

Ty nie masz żadnych pomysłów, by zepsuć stosunki dyplomatyczne z jakimś państwem? Tongue

Co byś powiedzał na żądania w stosunku do Nepalu, bo nie odśnieżyli wejścia na K2?
07-02-2018, 00:50
Cytuj

Post: #1189
(06-02-2018, 22:45)fiscus napisał(a): 10  przykazań prawie, ze bozych i to,10-te, od dziecińswa nie dawalo mi spokoju.  Bez ironii i podtekstow  pisze,...chyba dalej nie rozumię     ICH.

Moze trzeba skonczyc z tym?
fiscus, to jest bardzo interesujący temat - piszę bez ironii i podtekstów, oraz bez mojego normalnego szyderstwa!
Ale zanim zaczniemy go analizować i się nad nim publicznie zastanawiać, proszę pomyśl, czy niewarto założyć nowego wątku dotyczącego tego tematu. 
Temat moim zdaniem jest bardzo ciekawy i zasługuje na swój samodzielny wątek.
Jest to twój pomysł i to ty powinnaś ten temat założyć.
Jeśli tego nie zrobisz, to ja Ci ten temat jutro "ukradne"
Jak żałożysz, to masz mnie jako stałego gościa Smile
07-02-2018, 01:07
Cytuj

Post: #1190
(07-02-2018, 00:50)ferdydurke napisał(a):
(06-02-2018, 21:56)iberte napisał(a): Bem przeszedl na Islam i dostal obiecane dziewice.
Sobieski sie tak nachapal,ze Hapag Lloyd musialby to caly rok transportowac do macierzy.O kawie i lapowkach od Franzcuzow nie wspomne.
Anglicy placa za porody Polek w kraju,a mongolski snajper uratowal polska baze w Iraku. Tongue

Bez wyludzania.... Tongue



Iberte, to nie jest ważne że Sobieski się nachapał!
Piszesz jakbyś nie znał swoich rodaków!
Znasz zadowolonych z życia i sytuacji Polaków? 
Ja zam, ale to są jednostki!
Większość jest wiecznie niezadowolona, a przyczyną ich nieszczęścia są zawsze inni.
Polacy siedzą od prawie 70 lat na majątkach żydowskich i mają pretensje o to, że oni upominają się o swoje.
Nazywają ich gośćmi, których oni łaskawie gościli w swoim kraju, jednocześnie zapominając, że ci goście od 35 generacji pracowali w tej "gościnnie", a nie siedzieli przy stole, czy na wyrze i napewno nie byli obsługiwani, tylko na swój chleb musieli się sporo napracować.
Dlatego myślę, że polskie żądania do Austrii za odsiecz wiedeńską spotkałyby się ze społeczną aprobatą i doskonale zniszczyły dobre stosunki polsko-austriackie.
Pytanie Majami było jednoznaczne i ja jej odpowiedziałem!

Ty nie masz żadnych pomysłów, by zepsuć stosunki dyplomatyczne z jakimś państwem? Tongue

Co byś powiedzał na żądania w stosunku do Nepalu, bo nie odśnieżyli wejścia na K2?

Ferdydurke,
mysle,a nawet jestem pewien,ze znam swoich rodakow.
Jak kazde miasto,ktore ma swoje piekne i brzydkie zakatki,tacy sa Polacy.
Nie jestesmy w tym ani lepsi,ani gorsi od innych.
Znam bardzo duzo zadowolonych z zycia rodakow i sadze ,ze to wynika z tego,ze oni maja kontakt ze mna Tongue

Znam tez cala rzesze Niemcow,ktorzy przychodza na 8 do pracy i pierwsze co slysze.....ich habe keinen bock.
Dzien sie dopiero zaczal ,a oni juz nic nie moga.

Wracajac do majatkow zydowskich.
Oczywiscie,ze nalezy oddac majatek prawowitym wlascicielom.Jezeli zyja lub maja spadkobiercow.
Ale nie mozna rozdawac czegos,co nikomu sie nie nalezy.
Od lat mnoza sie roszczenia podpierane sfalszowanymi metrykami.
To chyba nie w tym rzecz.
Nalezy oddac rowniez znacjonalizowany majatek Polakom.
Ten temat od dziesiecioleci kreci sie wkolo,poniewaz rodacy nie maja lobby jak "obywatele amerykanscy"
Wiecej o tym temacie nie pisze,bo sadze,ze z mojej strony juz wszystko powiedzialem.

Mysle,ze nasze stosunki z Austria od dawna sa byle jakie,to i psuc tam nie ma czego.
Aby je poprawic wystarczy jezeli nasi rodacy nie beda "zapominac" wykupywac vignette.

Nepal.....nawet nie wiem gdzie to jest Big Grin
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
07-02-2018, 01:28
Cytuj

Post: #1191
(04-02-2018, 16:12)ferdydurke napisał(a): Joano, ty musisz być z wyjątkowo wybitnej rodziny pełnej bohaterów i szlachetnych ludzi. Co za szczęście spotkało Polskę, że twoi przodkowie zechcieli przybyć na ziemie zachodnie. Ty oczywiście pozostajesz w tradycji swojej rodziny i od lat przyjeżdżasz do DE, by bezinteresownie pomagać starym i schorowanym ludziom.
Toż ty jesteś jak ta Matka Joanna od aniołów!
Nie przybyli dobrowolnie tylko zmuszeni byli opuśćić swoją ziemię pod Lwowem w nocy uciekając przed bandą UPA.Dzięki tej ucieczce urodzila sie taka anielska Joana na polskoniemieckim Śląsku i pomaga staruszkom w de ,ktorzy na pewno mieli cos wspolnego z II WŚ ,ale oni wszyscy twierdza ze sa niewinni ,a ja aniol im wierzę ,kasuje kase ,troche wpada do mojej kieszeni ,troche na podatek ,troche rozdaje dla bezdomnych na ulicach w de .
No jestem ta matka Joana co Bogu sie nalezy oddaje ,co cesarzowi tez ,dla mnie zostaja w sumie odpady ale tyle mi starczy do mojej smierci
07-02-2018, 09:28
Cytuj

Post: #1192
(04-02-2018, 16:12)ferdydurke napisał(a): No skoro do USA dotarli ludzie, którym twój dziadek uratował życie i oni przybyli na jego grób z USA, to jak nic twój dziadek musi otrzymać medal Sprawiedliwego wśród Narodów Swiata.
Myślę że te setki uratowanych Zydów nigdy by mu tego bohaterskiego czynu nie zapomniały i potrafiły odpowiednio uhonorować!  
musze cie rozczarowac ,nasza rodzina za ratowania Żydow nie dostala ani jednego centa ,nawet podziekowań nie bylo .tylko jeden z synow dziadka uslyszal od tajemniczego przybysza ,ze szkoda ze dziadek nie zyje ,jedynie co to podziekowal za obiad zjedzony i tyle bylo "honoru" ze strony Zyda .
PS .Ucięłam sobie jeszcze raz rozmowę z mamą ,bo kiedys nie bardzo przywiazywalam "gadanie" co bylo kiedys " .Dowiedzialam sie ze babcia dokarmiala dzieci zydowskie plackami kolaczami ,drozdowkami ,ktore wypiekala w swoim piecu chlebowym .Kiedys moja mama zauwazyla ze babcia wyrzuca placki przez okno w krzaki .spytala sie czemu wyrzuca ,bo ona tez by jeszcze zjadla ,nie jest calkiem "najedzona".a babcia jej odpowiedziala ze duzo pieskow jest glodnych i tez maj brzuszki puste .Zeby dziecko sie gdzies nie wygadalo musiala klamac.W sadzie u babci w jakiejs suszarni na owoce ukrywala sie Zydowka z pieciorgiem dzieci.W nocy podchodzily czolgajac sie miedzy krzakami po drozdzowki.Dziadek z kolei otwierając z kolei stodole pelna zydow uslyszal tylko od jednego zyda dlaczego to robi ,masz kupe dzieciakow jak sie wyda wszyscy zginiecie ,zawsze dziadek zachodzil w glowe ilu ich przezylo ,nawet jak jedno zycie to i tak sie oplacilo zeby swiadeztwo zostalo dla przyszlych pokolen.
Mówia ze karma wraca ,bo do dziadka wrocila .niebawem sam doswiadczyl jak to smierc zaglada w oczy ,zaprzyjazniony ukrainiec ratuje moja rodzine, w nocy wrzucil przez okno kamien zawiniety z papierem z info ze maja brac w reke tyle co udzwigna i maja uciekac bo bedzie rzez w nocy .I byla niedlugo potem prawie cala polska spolecznosc zabita w okrutny sposob ,wisialy glowy na plotach ,poucinane uszy ,wydlubane oczy....dluga historia ,o tej historii latami nie chcieli wspominac moi dziadkowie.Nigdy nie upominali sie ani o ziemie ani nigdy nie chieli odwidzic tamte strony .Nie mowia o sobie ze byli bohaterami .To skromne ludzi ktorzy swoja miloscia budowali nowe zycie na ziemiach zachodnich ,pokochal ziemie obca i uprawiali ja nie mal do konca swoich dni .
07-02-2018, 10:00
Cytuj

Post: #1193


A tymczasem Tesla sobie buja w kosmosie Big Grin
07-02-2018, 10:08
Cytuj

Post: #1194
Polacy siedzą od prawie 70 lat na majątkach żydowskich i mają pretensje o to, że oni upominają się o swoje.
Nazywają ich gośćmi, których oni łaskawie gościli w swoim kraju, jednocześnie zapominając, że ci goście od 35 generacji pracowali w tej "gościnnie", a nie siedzieli przy stole, czy na wyrze i napewno nie byli obsługiwani, tylko na swój chleb musieli się sporo napracować.[/quote]
Ferdydurce Na jakich majatkach siedząBig Grin? Np taka Warszawa ,czyż nie byla zrownana praktycznie z ziemią ? A Polacy nie pracowali? I co z tego jak wojna spustoszenia zrobila i trzeba bylo na nowo budowac a kto budowal? No chyba nie Zydzi budowali po wojnie tylko Polacy ,pamietasz takiego Talara z filmu" Dom"? wiesz jak biedaczysko pracowalo na akord zeby Warszwa odbudowac ?

(07-02-2018, 01:28)iberte napisał(a): Wracajac do majatkow zydowskich.
Oczywiscie,ze nalezy oddac majatek prawowitym wlascicielom.Jezeli zyja lub maja spadkobiercow.
Ale nie mozna rozdawac czegos,co nikomu sie nie nalezy.
Od lat mnoza sie roszczenia podpierane sfalszowanymi metrykami.
taki tekst znalazlam w sieci

Do Izraelczyków ( Cytat)
"Rozumiem ten straszny ból i silne pragnienie, aby nie zapomnieć o tym, co się wydarzyło, ale Niemcom wybaczyliście. Przebaczyliście im, ponieważ mieli pieniądze, aby wam zapłacić, kupili wasze przebaczenie za pieniądze. My byliśmy biedni, żyliśmy pod rządami sowietów, więc nie mogliśmy wam nic zaoferować, a wy w sposób cyniczny podjęliście decyzję obarczyć właśnie nas winą" - mówił.
"Wysyłacie swoich uczniów do Polski, chodzą po naszych ulicach, machają izraelskimi flagami, zioną nienawiścią i strachem, patrzą na nas jak gdyby zobaczyli diabła, a potem udają się do Berlina, aby tam się bawić. I oni są szczęśliwi w Berlinie, siedzą w kawiarniach niedaleko siedziby Gestapo i czują się komfortowo. W Niemczech widzą kulturę i sztukę, u nas widzą tylko martwe ciała" - kontynuował
"To wy piszecie historię na nowo. Celowo chcecie rozmyć różnicę między wstrząsającymi świadectwami o Polakach, którzy mordowali i masakrowali Żydów, a faktem, iż naród polski i ówczesny rząd Polski nigdy nie wypowiedział wojny przeciwko Żydom ani ich eksterminacji - polityka eksterminacji była oficjalną niemiecką polityką" - podkreślił."
07-02-2018, 10:27
Cytuj

Post: #1195
Ja tam jestem człowiek pragmatyczny . Za ten grunt pozydowski trzeba oddać pieniadze , oczywiście przeliczajac go po ówczesnej cenie i odliczajac podatek gruntowy za te wszystkie lata. Jesli mówimy o warszawskich kammienicach to chyba mówimy o gruzach , a zatem majatek powinno się oddawać sumiennie przeliczajac na gruz i równiez odliczajac podatek z kosztami ewentualnych rozminowań jesli takowe byly.

Potem odnalezc wszystkich tych którzy brali udział w odbudowie Warszawy i im zaplacić. Następnie zwrócic wszystkim polskim miastom material który był potrzebny do odbudowy stolicy.
W myśl zasady ....jak wszystkim , to wszystkim.
Nad ziemiami odzyskanymi chyba się nie muszę rozwodzić.
Moja babcia ze strony mamy równiez pochodzi spod Tarnopola . Tylko że ja dzięki pewnemu doktoratowi z Uni Wrocław jestem w posiadaniu szczegółowego opisu ich losów aż do czasu osiedlenia się na " ziemiach odzyskanych"
07-02-2018, 10:33
Cytuj

Post: #1196
i z archiwum

Prezydent Harry Truman podzielał generalizujące, negatywne opinie o Żydach - takie są wnioski z lektury niedawno odnalezionych dzienników amerykańskiego polityka.Uważam, że Żydzi są bardzo, bardzo egoistyczni" - napisał były prezydent w dziennikach, ujawnionych przez amerykańskie Archiwa Narodowe.

"Nie obchodzi ich, jak wielu Estończyków, Łotyszów, Finów, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych, dręczonych lub przymusowo przesiedlonych, o ile tylko Żydzi są specjalnie traktowani" - kontynuował Truman w zapiskach poczynionych w 1947 r.

no to dzielimy po rowno ,to ja jescze mam szanse dostac jakąs kaseBig Grin

(07-02-2018, 10:33)Majami napisał(a): Ja tam jestem człowiek pragmatyczny . Za ten grunt pozydowski trzeba oddać pieniadze , oczywiście przeliczajac go po ówczesnej cenie i odliczajac podatek gruntowy za te wszystkie lata. Jesli mówimy o warszawskich kammienicach to chyba mówimy o gruzach , a zatem majatek powinno się oddawać sumiennie przeliczajac na gruz i równiez odliczajac podatek z kosztami ewentualnych rozminowań jesli takowe byly.


Potem odnalezc wszystkich tych którzy brali udział w odbudowie Warszawy i im zaplacić. Następnie zwrócic wszystkim polskim miastom material który był potrzebny do odbudowy stolicy.
W myśl zasady ....jak wszystkim , to wszystkim.
Nad ziemiami odzyskanymi chyba się nie muszę rozwodzić.
Moja babcia ze strony mamy równiez pochodzi spod Tarnopola . Tylko że ja dzięki pewnemu doktoratowi z Uni Wrocław jestem w posiadaniu szczegółowego opisu ich losów aż do czasu osiedlenia się na " ziemiach odzyskanych"
NO !!!

to jest szansa ze ferdydurce oddadza za ta cegielke co dawal na Warszawe Big Grin 
07-02-2018, 10:43
Cytuj

Post: #1197
(07-02-2018, 01:28)iberte napisał(a): Znam bardzo duzo zadowolonych z zycia rodakow i sadze ,ze to wynika z tego,ze oni maja kontakt ze mna Tongue


Wracajac do majatkow zydowskich.
Oczywiscie,ze nalezy oddac majatek prawowitym wlascicielom.Jezeli zyja lub maja spadkobiercow.
Ale nie mozna rozdawac czegos,co nikomu sie nie nalezy.
Od lat mnoza sie roszczenia podpierane sfalszowanymi metrykami.
To chyba nie w tym rzecz.
Nalezy oddac rowniez znacjonalizowany majatek Polakom.
Ten temat od dziesiecioleci kreci sie wkolo,poniewaz rodacy nie maja lobby jak "obywatele amerykanscy"
Wiecej o tym temacie nie pisze,bo sadze,ze z mojej strony juz wszystko powiedzialem.
Iberte, nie wątpię że działasz jak balsam na swoich znajomych i twoje towarzystwo wprawia ich w dobry humor Smile

Iberte, problem spadku polega na tym, że większość prawowitych właścicieli poszła do gazu i do krematoryjnego pieca.
W 1945 roku nie istniało państwo Izrael, więc pozostawiony spadek po Zydach był niczyji, czyli polski.
Moim zdaniem jest to kwestia moralna - polską pomoc dla Zydów już omawialiśmy ( twoim zdaniem była duża, moim zdaniem była śladowa ), więc nie musimy dalej drążyć tematu, Zydzi od XIV wieku budowali Polskę, 700 lat pracowali na dobro i chwałę Polski, a za swój wkład w rozwój Polski otrzymywali tylko pogardę.
Moim zdaniem Izrael jest prawowitym spadkobiercą żydowskiego mienia i należy mu za to zapłacić. 
W ratach, w jednorazowej wypłacie nie ma znaczenia! Zapłata powie jasno - dziękujemy za Wasz wkład w rozwój naszego kraju! 
07-02-2018, 20:29
Cytuj

Post: #1198
(07-02-2018, 10:33)Majami napisał(a): Ja tam jestem człowiek pragmatyczny . Za ten grunt pozydowski trzeba oddać pieniadze , oczywiście przeliczajac go po ówczesnej cenie i odliczajac podatek gruntowy za te wszystkie lata. Jesli mówimy o warszawskich kammienicach to chyba mówimy o gruzach , a zatem majatek powinno się oddawać sumiennie przeliczajac na gruz i równiez odliczajac podatek z kosztami ewentualnych rozminowań jesli takowe byly.


Sorry Majami, ale robisz błąd logiczny!
Ten podatek gruntowy skasowało państwo polskie, a nie państwo izraelskie. 
Gdyby Polska policzyła od Zydów podatek gruntowy, to skasowałyby dwukrotnie za tę samą usługe.
Gdybyś chciała skasować od Zydów podatek gruntowy, to musiałabyś wtedy tę zainkasowaną kasę zwrócić tym co wcześniej ten podatek gruntowy zapłacili. To byłoby podstawą dla Zydów, by skasować od użytkowników opłatę za wynajem ich własnośći - zajrzyj do swoich NK, tam widnieje też część podatku gruntowego, który ty jako podnajemca płacisz.

Kiedy wystawimy Zydom rachunek za odgruzowanie, to nie dziwmy się kiedy Niemcy wystawią nam rachunek za wyburzenie ruder. 
Przedwojenna Warszawa to nie było miasto, które dorównywało swoją infrastrukturą innym europejskim stolicom. Sad  
07-02-2018, 21:03
Cytuj

Post: #1199
Mowa o Warszawie, więc chyba mówisz o wynajmie ruin.
07-02-2018, 21:24
Cytuj

Post: #1200
(07-02-2018, 20:29)ferdydurke napisał(a):
(07-02-2018, 01:28)iberte napisał(a): Znam bardzo duzo zadowolonych z zycia rodakow i sadze ,ze to wynika z tego,ze oni maja kontakt ze mna Tongue


Wracajac do majatkow zydowskich.
Oczywiscie,ze nalezy oddac majatek prawowitym wlascicielom.Jezeli zyja lub maja spadkobiercow.
Ale nie mozna rozdawac czegos,co nikomu sie nie nalezy.
Od lat mnoza sie roszczenia podpierane sfalszowanymi metrykami.
To chyba nie w tym rzecz.
Nalezy oddac rowniez znacjonalizowany majatek Polakom.
Ten temat od dziesiecioleci kreci sie wkolo,poniewaz rodacy nie maja lobby jak "obywatele amerykanscy"
Wiecej o tym temacie nie pisze,bo sadze,ze z mojej strony juz wszystko powiedzialem.
Iberte, nie wątpię że działasz jak balsam na swoich znajomych i twoje towarzystwo wprawia ich w dobry humor Smile

Iberte, problem spadku polega na tym, że większość prawowitych właścicieli poszła do gazu i do krematoryjnego pieca.
W 1945 roku nie istniało państwo Izrael, więc pozostawiony spadek po Zydach był niczyji, czyli polski.
Moim zdaniem jest to kwestia moralna - polską pomoc dla Zydów już omawialiśmy ( twoim zdaniem była duża, moim zdaniem była śladowa ), więc nie musimy dalej drążyć tematu, Zydzi od XIV wieku budowali Polskę, 700 lat pracowali na dobro i chwałę Polski, a za swój wkład w rozwój Polski otrzymywali tylko pogardę.
Moim zdaniem Izrael jest prawowitym spadkobiercą żydowskiego mienia i należy mu za to zapłacić. 
W ratach, w jednorazowej wypłacie nie ma znaczenia! Zapłata powie jasno - dziękujemy za Wasz wkład w rozwój naszego kraju! 

Ferdydurke,
"....Izrael  jest prawowitym spadkobierca zydowskiego mienia i nalezy mu za to zaplacic...."


Sposob w jaki Zydzi pozbawiani byli swego mienia,doskonale(w swej pracy doktorskiej) opisal prof.Bogdan Musial.
Uznany autorytet,Twoj ziomek,czlowiek ktory swoje wyksztalcenie zdobyl w DE.
Tworca wielu publikacji na temat holocaust.

W trakcie trwania holocaust nie istniala polska panstwowosc.
Istniala panstwowosc niemiecka i to ona przeprowadzila holocaust.
O odszkodowania nalezy zwracac sie do sprawcow.
Niemcy wyplacili Zydom do dnia dzisiejszego z tytulu oszkodowan  okolo 60 mlrd.

Prof.Chodakiewcz w swej ksiazce "Po Zagladzie", rowniez porusza kwestie uzasadnionych odszkodowan zydowskich.
Niemal caly rozdzial poswieca kwestii majatkow ulokowanych w szwajcarskich bankach.
Ten temat diaspora nie naglasnia i nie nazywa Szwajcarow antysemitami lub kolaborantami.
Pomijajac kwestie dlugow w bankach,jedynie dla przypomnienia wspomne,ze to Szwajcarzy zamkneli dla Zydow granice i zlapanych Zydow oddawali w rece Gestapo.

Prof.Finkelstein, ktory napisal ksiazke "The Holocaust Industry" jest Zydem, ktory o holocaust wie niemal wszystko.
Jego rodzice przezyli powstanie w ghetto zydowskim.Majdanek i Oswiecim.
W ksziazce tej opisuje, jak to z organizacji zydowskich domagajacych sie odszkodowan, powstal przemysl holocaustu.
Urodzil i wychowal sie w Nowym Jorku.
W kraju ktory jest "kolebka demokracji".
Za swoje poglady(udokumentwane) stracil prace na dwoch uczelniach
Ma zakaz wjazdu do Izrael.
Zyd!!! nie moze wjechac do swojego kraju.

W kraju gdzie na uniwersytetach wykladaja zbrodniarze wojennii(Rumsfeld),czlowiek ktory glosi poglady o pokojowym wspolistnieniu Izraela,wykladac nie moze.

O podlozach roszczen zydowskich pisalem juz wczesniej.
To nie jest demagogia usera, ktory wymysla teorie spiskowe.
Jest wiele prac w tym temacie bazujacych na logocentrycznych wnioskach, ktore warto przeczytac.

To,ze Zydzi zyja w Polsce od wiekow jest historyczna prawda.
Jest rowniez potwierdzeniem,ze Polska byla jedynym krajem,gdzie przez wieki zylo im sie dobrze.
Byc moze pamietasz koncowa scene z "Listy Szyndlera",gdzie rosyjski oficer na koniu,odpowiadajac na pytanie Zydow...dokad mamy sie udac?
Odpowiedzial..... my was tez nie lubimy.

Na dobranoc opowiem Ci anegdote.
Dziennikarz pyta Rosjanina,Polaka i Zyda.
-przepraszam,jakie jest panskie zdanie na temat braku miesa?
Rosjanin odpowiedzial:
-co to jest miec wlasne zdanie?
Polak odpowiedzial:
-co to jest mieso?
Zyd odpowiedzial:
-co oznacza...przepraszam?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
07-02-2018, 22:15
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości