Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #1081
(04-02-2018, 16:38)iberte napisał(a): Wg Ecyklopedii Holocaustu po wojnie zylo zdecydowanie mniej Zydow,niz Ty podajesz.
Wg Zydow amerykanskich, ostatecznego pogromu dokonano w 1968.
Polske mialo opuscic setki tysiecy Zydow.
Nazywaja ten okres "ostatecznym rozwiazaniem kwestii zydowskiej" przez Polakow.
W istocie Polske opuscilo okolo 11 tys Zydow.
Obecnie w Polsce zamieszkuje okolo 100 tys Zydow, z czego 20-30 tys zaangazowanych jest w zycie gospodarcze i socjalne.
(wg Centrum Mojzesza Schorra)
Faktyczna ilosc Zydow w Polsce jest wyzsza,poniewaz wielu zmienilo swoja identyfikacje.

Ale Polacy sa takimi antysemitami(wg niektorych),ze wPolsce juz Zydow nie ma.
Iberte, tylko Amerykanie twierdzą, że w Polsce mieszka 100 tyś Zydów. Gmina Zydowska w Polsce mówi o 10 tyś zarejestrowanych w Gminie i ok 10 tyś nie uczestniczących w życiu gminy Zydach. 
Do tego można doliczyć tysiące ludzi, którzy nie wiedzą że są Zydami, a skoro nie wiedzą, to znaczy że nimi nie są. 
Być może konvertowali i zamiast szabat świętują Wielkanoc i Boże Ciało. 

Polscy naukowcy zarówno z UW jak i z UJ mówią o 20-30 tyś.
04-02-2018, 18:37
Cytuj

Post: #1082
Osobiscie znam takich ludzi. Polacy którzy nie wrócili z robót przymusowych podczas wojny.
Pan starszy był raz bardzo krotko w Polsce po wojnie . Celem tej wizyty było zatarcie wszelkich sladów żydowskiego pochodzenia . Co zresztą nie udao sie do końca.
Jego dzieci bardzo były skonsternowane zydowskimi przodkami których odkryły po smierci pana starszego.

A to co słyszalam z ust pana starszego na swych wspolziomków nawet najzagorzalszych antysemitów wprawiłoby w osłupienie.
04-02-2018, 18:46
Cytuj

Post: #1083
Jako że mamy tu wysyp polskich bohaterów, to może porozmawiamy tak na temat bohaterów z drugiego co do wielkości polskiego miasta Łodzi? Które w 1939 roku miało 566 tyś mieszkańców.
Bohaterscy Łodzianie w liczbie 139 tyś podpisali niemiecką Volkslistę i stali się obywatelami III Rzeszy.
W całej rejencji łódzkiej tym samym bohaterstwem popisało się ćwierć milona osób.
Tak 250000 bohaterskich Polaków  walczyło z okupantem przyjmując jego obywatelstwo.


Ale oni wtedy nie widzieli filmu "Sami swoi" i nie wiedzieli, że prawdziwy polski kot z miasta Łodzi pochodzi Big Grin
[-] 1 użytkownik lubi ten post:
  • Leon 66
04-02-2018, 18:58
Cytuj

Post: #1084
(04-02-2018, 18:37)ferdydurke napisał(a):
(04-02-2018, 16:38)iberte napisał(a): Wg Ecyklopedii Holocaustu po wojnie zylo zdecydowanie mniej Zydow,niz Ty podajesz.
Wg Zydow amerykanskich, ostatecznego pogromu dokonano w 1968.
Polske mialo opuscic setki tysiecy Zydow.
Nazywaja ten okres "ostatecznym rozwiazaniem kwestii zydowskiej" przez Polakow.
W istocie Polske opuscilo okolo 11 tys Zydow.
Obecnie w Polsce zamieszkuje okolo 100 tys Zydow, z czego 20-30 tys zaangazowanych jest w zycie gospodarcze i socjalne.
(wg Centrum Mojzesza Schorra)
Faktyczna ilosc Zydow w Polsce jest wyzsza,poniewaz wielu zmienilo swoja identyfikacje.

Ale Polacy sa takimi antysemitami(wg niektorych),ze wPolsce juz Zydow nie ma.
Iberte, tylko Amerykanie twierdzą, że w Polsce mieszka 100 tyś Zydów. Gmina Zydowska w Polsce mówi o 10 tyś zarejestrowanych w Gminie i ok 10 tyś nie uczestniczących w życiu gminy Zydach. 
Do tego można doliczyć tysiące ludzi, którzy nie wiedzą że są Zydami, a skoro nie wiedzą, to znaczy że nimi nie są. 
Być może konvertowali i zamiast szabat świętują Wielkanoc i Boże Ciało. 

Polscy naukowcy zarówno z UW jak i z UJ mówią o 20-30 tyś.

No to sam widzisz co warte sa statystyki Tongue
Ktora Gmina Zydowska mowi o 10 tys?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
04-02-2018, 19:09
Cytuj

Post: #1085
(04-02-2018, 18:58)ferdydurke napisał(a): Jako że mamy tu wysyp polskich bohaterów, to może porozmawiamy tak na temat bohaterów z drugiego co do wielkości polskiego miasta Łodzi? Które w 1939 roku miało 566 tyś mieszkańców.
Bohaterscy Łodzianie w liczbie 139 tyś podpisali niemiecką Volkslistę i stali się obywatelami III Rzeszy.
W całej rejencji łódzkiej tym samym bohaterstwem popisało się ćwierć milona osób.
Tak 250000 bohaterskich Polaków  walczyło z okupantem przyjmując jego obywatelstwo.


Ale oni wtedy nie widzieli filmu "Sami swoi" i nie wiedzieli, że prawdziwy polski kot z miasta Łodzi pochodzi Big Grin

Od 1941 Volkslista byla sposobem na uzpelnianie brakow w Wehrmacht.
Powszechnym zjawiskiem bylo podpisywanie jej pod przymusem.
Jako Slonzak musisz przeciez o tym wiedziec.
Czy wy mieliscie inne koty?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
04-02-2018, 19:33
Cytuj

Post: #1086
Matka mojego (niezyjacego juz) tescia podpisala Volksliste aby przezyc.
Byl to juz rok, bodajze 44 i dzieki tej Volksliscie mogla dostac wieksze przydzialy zywnosci na kartki.
Jej maz juz nie zyl a w domu byla kupa dzieci.
Jednak skutkiem tego bylo, ze jej syn (a moj pozniejszy tesc) natychmiast dostal wezwanie do wojska (Kriegsmarine) i pod koniec wojny walczyl jeszcze przeciwko aliantom.
Mozna powiedziec, ze od 1944 roku zostal Niemcem.

04-02-2018, 19:49
Cytuj

Post: #1087
(04-02-2018, 19:09)iberte napisał(a): Ktora Gmina Zydowska mowi o 10 tys?
Oj przepraszam, że wszystkie gminy żydowskie wrzuciłem do jednego wora i nie napisałem w liczbie mnogiej.

– Obecnie w Polsce jest ok. 10 tys. osób, które są zrzeszone w Żydowskich Gminach Wyznaniowych. Do tego należy dodać osoby pochodzenia żydowskiego, które o tym nie wiedzą lub się do tego nie przyznają – powiedziała Anna Bakuła, członkini zarządu Żydowskiej Gminy Wyznaniowej.

04-02-2018, 19:55
Cytuj

Post: #1088
No  i swietnie,   Freddy  
nie chce nic mowic , ale owa  Volkslista uratowala  wtedy wiele rodzin od  wojennej nedzy .
(Moze Ferdydurke wie ilu wtedy  podpisalo ?)

Trzeba bylo wybierac   : patriotyzm albo glodujaca rodzina.
Owszem ktorys z synow  jak piszesz musial do Wehrmachtu  i nie kazdy wrocil , ale pelne brzuchy bylo wtedy lepsze niz patriotyczny glod ..
Po wojnie byli  okrzyknieci  przez Polakow  sprzedawczykami ,
ale  pozniej  jak ruszyla fala Aussiedlerow do Niemiec  znowu  tamta Volkslista pomogla  dostac
pochodzenie albo pozwolenie pobytu.
I po co rzucac  perly  przed wieprze ..
kartofle dla nich o wiele lepsze .
04-02-2018, 20:03
Cytuj

Post: #1089
(04-02-2018, 20:03)Leon 66 napisał(a): Po wojnie byli  okrzyknieci  przez Polakow  sprzedawczykami ,
ale  pozniej  jak ruszyla fala Ausiedlerow do Niemiec  znowu  tamta Volkslista pomogla  dostac
pochodzenie albo pozwolenie pobytu.
 A najśmniejsze w tym jest, że wszyscy czują się Polakami, pomimo niemieckiego pochodzenia i niemieckich papierów! Big Grin 

My zawsze znajdziemy sobie alibi i zawsze pozostaniemy nieskazitelni. Undecided
04-02-2018, 20:11
Cytuj

Post: #1090
(04-02-2018, 20:11)ferdydurke napisał(a):  A najśmniejsze w tym jest, że wszyscy czują się Polakami, pomimo niemieckiego pochodzenia i niemieckich papierów! Big Grin 

My zawsze znajdziemy sobie alibi i zawsze pozostaniemy nieskazitelni. Undecided

Nie wiem kim czują się wszyscy  Huh
Ja, pomimo niemieckich papierów, czuje się Polką.

Ponadto...
nie szukam sobie żadnego alibi i nie jestem  (dzięki Bogu) nieskazitelna  Cool
04-02-2018, 20:20
Cytuj

Post: #1091
(04-02-2018, 19:33)iberte napisał(a): Od 1941 Volkslista byla sposobem na uzpelnianie brakow w Wehrmacht.
Powszechnym zjawiskiem bylo podpisywanie jej pod przymusem.
Jako Slonzak musisz przeciez o tym wiedziec.
Czy wy mieliscie inne koty?
Iberte, na Slonsku Uhry tykały trochę inaczej jak w centralnej Polsce.
Mój dziadek ze strony matki wylądował w armii wojska polskiego i ponoć z Armią Andersa dotarł do Anglii.
Nigdy go nie widziałem. 
Babcia ze strony matki, jak i dziadkowie ze strony ojca żadnych list podpisywać nie musieli, bo urodzili się w państwie niemieckim i byli Niemcami. 
Już to kiedyś pisałem - chyba w naszym sporze o przynależność narodową, że mój ojciec w 1945 r. nie potrafił słowa po polsku wypowiedzieć. W 1951 roku obywatelstwo polskie mojemu ojcu zostało nadane przymusowo, tak jak i jego bratu i jego rodzicom, czyli moim dziadkom.
04-02-2018, 20:24
Cytuj

Post: #1092
Jezeli Polak urodzi sie w Egipcie, bo rodzice Polacy tam mieszkaja, to jest automatycznie Egipcjaninem?
04-02-2018, 20:32
Cytuj

Post: #1093
(04-02-2018, 20:20)phoenix napisał(a): Ponadto...
nie szukam sobie żadnego alibi i nie jestem  (dzięki Bogu) nieskazitelna  Cool
To że nie jesteś nieskazitelna, wiemy wszyscy od paru lat.
Jak nam jeszcze opiszesz prawdziwą historie twojego zadomowienia się w BRD, to już zupełnie będziemy szczęśliwi Cool
04-02-2018, 20:33
Cytuj

Post: #1094
Mnie nie obchodza cudze historie, jezeli sie ich nie ppowiada to sa na pewno takte, ze sie trzeba ich wstydzic, niech kazdy pierze wlasne brudy
04-02-2018, 20:44
Cytuj

Post: #1095
Jerzyk, dlaczego piszesz my Huh
Kto ci dal pleinpotencje , żeby wypowiadac  się w jego imieniu?
Nie ukrywam, ze jestem pod wrażeniem, iż moja  historia mogłaby uczynić cie szczęśliwym Tongue Big Grin
04-02-2018, 20:48
Cytuj

Post: #1096
Zielonka piszę my, bo myślę, że twoja historia zainteresowałaby wielu userów Tongue
04-02-2018, 21:02
Cytuj

Post: #1097
Ferdydurke, pisz za siebie,
04-02-2018, 21:05
Cytuj

Post: #1098
(04-02-2018, 21:02)ferdydurke napisał(a): Zielonka piszę my, bo myślę, że twoja historia zainteresowałaby wielu userów Tongue


Nie nas a Ciebie.

A może....nielicznych?
04-02-2018, 21:08
Cytuj

Post: #1099
(04-02-2018, 20:24)ferdydurke napisał(a):
(04-02-2018, 19:33)iberte napisał(a): Od 1941 Volkslista byla sposobem na uzpelnianie brakow w Wehrmacht.
Powszechnym zjawiskiem bylo podpisywanie jej pod przymusem.
Jako Slonzak musisz przeciez o tym wiedziec.
Czy wy mieliscie inne koty?
Iberte, na Slonsku Uhry tykały trochę inaczej jak w centralnej Polsce.
Mój dziadek ze strony matki wylądował w armii wojska polskiego i ponoć z Armią Andersa dotarł do Anglii.
Nigdy go nie widziałem. 
Babcia ze strony matki, jak i dziadkowie ze strony ojca żadnych list podpisywać nie musieli, bo urodzili się w państwie niemieckim i byli Niemcami. 
Już to kiedyś pisałem - chyba w naszym sporze o przynależność narodową, że mój ojciec w 1945 r. nie potrafił słowa po polsku wypowiedzieć. W 1951 roku obywatelstwo polskie mojemu ojcu zostało nadane przymusowo, tak jak i jego bratu i jego rodzicom, czyli moim dziadkom.

Ferdydurke,
No widzisz.
Jezeli u Was bylo inaczej i nie wiesz jak bylo u nas.....to po co szydzic?
Znasz chociaz jedna historie ludzka z miasta Lodzi?
Wyszukujesz liczby i nie wiesz ile tragedii sie za nimi kryje.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
04-02-2018, 21:14
Cytuj

Post: #1100
Iberte bardzo ladnie to sformulowales
04-02-2018, 21:19
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości