Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #1021
ad pan Michalkiewicz - przecież, ten pan łże!
Izrael nie zaprotestował przeciw karaniu, za określenie : "Polskie obozy zagłady", tylko zaprotestował przeciw przepisowi, który zwalnia wszystkich Polaków z jakiejkolwiek winy.
Kiedy Adrian mówił o szmalcownikach, to wg. nowej ustawy podlegał pod paragraf.

Iberte, ustawy w rękach nie miałem, ale przeczytałem pasaże, które opublikowano w necie i to mi wystarcza, by tę ustawę krytykować.
03-02-2018, 15:52
Cytuj

Post: #1022
(03-02-2018, 15:52)ferdydurke napisał(a): ad pan Michalkiewicz - przecież, ten pan łże!
Izrael nie zaprotestował przeciw karaniu, za określenie : "Polskie obozy zagłady", tylko zaprotestował przeciw przepisowi, który  zwalnia wszystkich Polaków z jakiejkolwiek winy.
Kiedy Adrian mówił o szmalcownikach, to wg. nowej ustawy podlegał pod paragraf.


Iberte, ustawy w rękach nie miałem, ale przeczytałem pasaże, które opublikowano w necie i to mi wystarcza, by tę ustawę krytykować.

Adrian nie podpada pod zaden paragraf.
Art 55a
" Kto publicznie i wbrew faktom......"

Moze warto wpierw poczytac.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 16:03
Cytuj

Post: #1023
Iberte, daj linka do ustawy, bo ja nie potrafię znaleźć.
03-02-2018, 18:00
Cytuj

Post: #1024
Ferdydurke, a ja myslalam ,ze to ja dyskutuje i nie wiem o czym
03-02-2018, 18:32
Cytuj

Post: #1025
Ferdzio masz
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=806
03-02-2018, 19:09
Cytuj

Post: #1026
Niedawno na tym forum dyskutowalismy o niemieckich odszkodowaniach wojennych wobec Polski.
Kazdy kto byl za zadaniem odszkodowan, zostal przez dzialaczy obrony demokracji, nazwany pisuarem i napewno urodzil sie za Bugiem.
Dzisiaj, kazdy kto nie popiera zadan Izraela jest antysemita.

Nie urodzilem sie za Bugiem i twierdze ze owa ustawa,ktora czolowi dzialacze obrony demokracji znaja z internetowych ochlapow,Polsce krzywdy nie robi.
Wrecz przeciwnie.
Bardzo dobrze,ze jest glosno komentowana na calym swiecie.
Niech caly swiat wie,ze Polacy hucpy placic nie beda.
Bo i za co?

Ustawa nie zabrania nikomu mowic prawdy.
Ustawa zabrania klamac.
Jezeli ktos bedzie mial dalej ochote twierdzic,ze Polacy mordowali Zydow i moze to udowodnic,to nie musi drzec o swoja wolnosc.
Jezeli jednak ktos bedzie dalej klepac aby klepac("wbrew faktom"),to niech nie liczy na paczki z mojej strony,bo nie mam kasy na dozywianie propagandy.

No!
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 20:12
Cytuj

Post: #1027
No tak... niby proste...
A na ponizszym rysunku kto ma racje?

[Obrazek: cartoon-6-9-web.jpg]




Jak to sie mowi: czesto punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
No dobrze... nie przeszkadzam w dyskusji....

[-] 1 użytkownik lubi ten post:
  • ferdydurke
03-02-2018, 21:08
Cytuj

Post: #1028
(03-02-2018, 21:08)Freddy napisał(a): No tak... niby proste...
A na ponizszym rysunku kto ma racje?

[Obrazek: cartoon-6-9-web.jpg]





Jak to sie mowi: czesto punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
No dobrze... nie przeszkadzam w dyskusji....

Mysle,ze przy 69 nikt nie zostaje pokrzywdzony Tongue
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 21:31
Cytuj

Post: #1029
Przeczytałem te poprawki do ustawy i mam pytania:

Czy szmalcownicy i granatowa policja to nie byli przedstawiciele Narodu Polskiego?

Czy jak ustawa wejdzie w życie to proces w Krakowie przeciw ZDF zostanie zakończony?
03-02-2018, 21:47
Cytuj

Post: #1030
(03-02-2018, 18:32)Diego10 napisał(a): Ferdydurke, a ja myslalam ,ze to ja dyskutuje i nie wiem o czym

I dobrze zrozumiałaś, bo skoro nie objełaś swoim umysłem - vide np. twój post nr. 982 na tym wątku, problemu, a piszesz tekst ni z gruszki, ni z pietruszki, to udawadniasz że nie zrozumiałaś o co chodzi, ale pomimo to piszesz.
Nazwaniem mnie antysemitą potwierdziłaś poraz kolejny, że nie wiesz co piszesz. 
To określenie mnie obraża, bo mam zbyt wielu żydowskich znajomych, a jednego z nich mogę nazwać swoim przyjacielem, bo wiemy oboje, że zawsze na siebie możemy liczyć.
03-02-2018, 22:02
Cytuj

Post: #1031
(03-02-2018, 20:12)iberte napisał(a): Niedawno na tym forum dyskutowalismy o niemieckich odszkodowaniach wojennych wobec Polski.
Kazdy kto byl za zadaniem odszkodowan, zostal przez dzialaczy obrony demokracji, nazwany pisuarem i napewno urodzil sie za Bugiem.
Dzisiaj, kazdy kto nie popiera zadan Izraela jest antysemita.

Nie urodzilem sie za Bugiem i twierdze ze owa ustawa,ktora czolowi dzialacze obrony demokracji znaja z internetowych ochlapow,Polsce krzywdy nie robi.
Wrecz przeciwnie.
Bardzo dobrze,ze jest glosno komentowana na calym swiecie.
Niech caly swiat wie,ze Polacy hucpy placic nie beda.
Bo i za co?

Ustawa nie zabrania nikomu mowic prawdy.
Ustawa zabrania klamac.
Jezeli ktos bedzie mial dalej ochote twierdzic,ze Polacy mordowali Zydow i moze to udowodnic,to nie musi drzec o swoja wolnosc.
Jezeli jednak ktos bedzie dalej klepac aby klepac("wbrew faktom"),to niech nie liczy na paczki z mojej strony,bo nie mam kasy na dozywianie propagandy.

No
Iberte , polecam
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/270443/miasta-smierci-sasiedzkie-pogromy-zydow
03-02-2018, 22:13
Cytuj

Post: #1032
Dlugo bedziesz jeszcze siać ferment ?
03-02-2018, 22:18
Cytuj

Post: #1033
(03-02-2018, 22:16)Diego10 napisał(a): Zamilcz po ptrostu, bo w kazdym wpisie zioniesz nienawiscia do Zydow , Do Polakow i do Polski, jestes emcjonalnym wrakiem, ktory sie ciska do kazdego,


Nie tlumacz sie, bo tylko winni sie tlumacza


Nie tlumacz sie, bo tylko winni sie tlumacza
Pokaż mi choć jeden w którym zionę nienawiścią do Zydów!
03-02-2018, 22:40
Cytuj

Post: #1034
(03-02-2018, 22:13)Majami napisał(a):
(03-02-2018, 20:12)iberte napisał(a): Niedawno na tym forum dyskutowalismy o niemieckich odszkodowaniach wojennych wobec Polski.
Kazdy kto byl za zadaniem odszkodowan, zostal przez dzialaczy obrony demokracji, nazwany pisuarem i napewno urodzil sie za Bugiem.
Dzisiaj, kazdy kto nie popiera zadan Izraela jest antysemita.

Nie urodzilem sie za Bugiem i twierdze ze owa ustawa,ktora czolowi dzialacze obrony demokracji znaja z internetowych ochlapow,Polsce krzywdy nie robi.
Wrecz przeciwnie.
Bardzo dobrze,ze jest glosno komentowana na calym swiecie.
Niech caly swiat wie,ze Polacy hucpy placic nie beda.
Bo i za co?

Ustawa nie zabrania nikomu mowic prawdy.
Ustawa zabrania klamac.
Jezeli ktos bedzie mial dalej ochote twierdzic,ze Polacy mordowali Zydow i moze to udowodnic,to nie musi drzec o swoja wolnosc.
Jezeli jednak ktos bedzie dalej klepac aby klepac("wbrew faktom"),to niech nie liczy na paczki z mojej strony,bo nie mam kasy na dozywianie propagandy.

No
Iberte , polecam
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/270443/miasta-smierci-sasiedzkie-pogromy-zydow
Majami,
znam te pozycje.
Przebrnalem.
Autorem jest wybitny obronca "prof".majora Baumana.
Co Ciebie zafascynowalo w tej pozycji,ze mi ja polecasz?

(03-02-2018, 21:47)ferdydurke napisał(a): Przeczytałem te poprawki do ustawy i mam pytania:

Czy szmalcownicy i granatowa policja to nie byli przedstawiciele Narodu Polskiego?

Czy jak ustawa wejdzie w życie to proces w Krakowie przeciw ZDF zostanie zakończony?

Zapis o Narodzie Polskim istnieje w ustawie od 1998.
Definicja narodowosci od tego czasu nie ulegla zmianie.
Skad to zainteresowanie dopiero teraz?

Czy proces zostanie zakonczony.to musisz zapytac w sadzie.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 22:43
Cytuj

Post: #1035
(03-02-2018, 22:13)Majami napisał(a): Iberte , polecam
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/270443/miasta-smierci-sasiedzkie-pogromy-zydow
No to dr. Mirosław Tryczyk przesiedzi trzy lata w kryminale.

(03-02-2018, 22:43)iberte napisał(a):
(03-02-2018, 21:47)ferdydurke napisał(a): Przeczytałem te poprawki do ustawy i mam pytania:

Czy szmalcownicy i granatowa policja to nie byli przedstawiciele Narodu Polskiego?

Czy jak ustawa wejdzie w życie to proces w Krakowie przeciw ZDF zostanie zakończony?

Zapis o Narodzie Polskim istnieje w ustawie od 1998.
Definicja narodowosci od tego czasu nie ulegla zmianie.
Skad to zainteresowanie dopiero teraz?

Czy proces zostanie zakonczony.to musisz zapytac w sadzie.
Iberte, zadałem pytania i oczekuję odpowiedzi, a nie daty ustawy o Narodzie Polskim Sad
03-02-2018, 23:11
Cytuj

Post: #1036
(03-02-2018, 23:11)ferdydurke napisał(a): Iberte, zadałem pytania i oczekuję odpowiedzi, a nie daty ustawy o Narodzie Polskim Sad

Ustawa jest o IPN, a nie Narodzie Polskim.

Polacy sluzyli rowniez w Wehrmacht,SS i Policji.
Z tego tytulu brali udzial w zbrodniach.
Czy dokonali zbrodni w imieniu Narodu Polskiego?

Przepraszam,ze odpowiadam pytaniem na pytanie Smile
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 23:34
Cytuj

Post: #1037
Czy ustawa o której tutaj rozprawiamy i która rujnuje stosunki miedzynarodowe będzie z woli Narodu Polskiego ?
04-02-2018, 00:35
Cytuj

Post: #1038
(04-02-2018, 00:35)Majami napisał(a): Czy ustawa o której tutaj rozprawiamy i która rujnuje stosunki miedzynarodowe będzie z woli Narodu Polskiego ?

Skoro "większość" w wysokości 17,1% mówi, że ma legitymację większości narodu, to i ustawa będzie z woli Narodu Sad

Te 17,1% to będzie kiedyś alibi dla Narodu Polskiego, bo wszyscy będą twierdzić, że oni do tego ręki nie przyłożyli!
Nie spotkałem dotychczas nikogo, kto przyznał się otwarcie, że głosował na pisuar.

Identycznie Niemcy wykazując bierność wywindowali Hitlera na wyżyny, ale dla przypomnienia ten wyż trwał 12 lat i skończył się utratą 1/3 terytorium i górą gruzów.

Tak jak Niemcy wymyślili sobie pojęcie Nazisty, tak Polacy będą zasłaniać się mityczną postacią Pisuarowca,
04-02-2018, 02:28
Cytuj

Post: #1039
(03-02-2018, 23:34)iberte napisał(a):
(03-02-2018, 23:11)ferdydurke napisał(a): Iberte, zadałem pytania i oczekuję odpowiedzi, a nie daty ustawy o Narodzie Polskim Sad

Ustawa jest o IPN, a nie Narodzie Polskim.

Polacy sluzyli rowniez w Wehrmacht,SS i Policji.
Z tego tytulu brali udzial w zbrodniach.
Czy dokonali zbrodni w imieniu Narodu Polskiego?

Przepraszam,ze odpowiadam pytaniem na pytanie Smile
Iberte ja zadałem proste pytanie - Czy granatowa policja i szmalcownicy, to nie byli przedstawiciele polskiego Narodu, a ty wijesz się jak piskorz i nie potrafisz odpowiedzieć TAK lub NIE.

O jakim ty imieniu Narodu Polskiego piszesz? 
Mieli w Sejmie prośić składając podanie ze znaczkiem skarbowym?
G..no ich to obchodziło, co inni powiedzą, a inni przyglądali się temu biernie.
Skoro pozycja dr. Tryczyka jest ci znana, to zapewne czytałeś o polskiej obojętności wobec przemocy ze strony Polaków do Zydów. 
Czy też ci Marsjanie z Mazur nie należeli do Narodu Polskiego i nie dokonywali swoich zbrodni w imieniu Narodu Polskiego? 
Dobrze! Przyjmnijmy, że nie mieli legitymacji narodu polskiego, ale mieli legitymację od Niemców.
Kim więc ci ludzie byli, jak nie Handlangerami nazistowskich Niemiec? 
Byli Polakami, którzy Zydów nienawidzili i kiedy przyszedł czas to bezkarnie ich wymordowali, przywłaszczając sobie ich majątki.
I głoszenia tej prawdy ma ta nowa ustawa zabraniać.
Bo pani minister edukacji zaprzecza prawdzie o Jedwabnym i mówi o "przypuszczeniach"

Przypomina mi to okres PRL-u i okryty milczeniem Katyń.
04-02-2018, 02:55
Cytuj

Post: #1040
(04-02-2018, 02:55)ferdydurke napisał(a):
(03-02-2018, 23:34)iberte napisał(a):
(03-02-2018, 23:11)ferdydurke napisał(a): Iberte, zadałem pytania i oczekuję odpowiedzi, a nie daty ustawy o Narodzie Polskim Sad

Ustawa jest o IPN, a nie Narodzie Polskim.

Polacy sluzyli rowniez w Wehrmacht,SS i Policji.
Z tego tytulu brali udzial w zbrodniach.
Czy dokonali zbrodni w imieniu Narodu Polskiego?

Przepraszam,ze odpowiadam pytaniem na pytanie Smile
Iberte ja zadałem proste pytanie - Czy granatowa policja i szmalcownicy, to nie byli przedstawiciele polskiego Narodu, a ty wijesz się jak piskorz i nie potrafisz odpowiedzieć TAK lub NIE.

O jakim ty imieniu Narodu Polskiego piszesz? 
Mieli w Sejmie prośić składając podanie ze znaczkiem skarbowym?
G..no ich to obchodziło, co inni powiedzą, a inni przyglądali się temu biernie.
Skoro pozycja dr. Tryczyka jest ci znana, to zapewne czytałeś o polskiej obojętności wobec przemocy ze strony Polaków do Zydów. 
Czy też ci Marsjanie z Mazur nie należeli do Narodu Polskiego i nie dokonywali swoich zbrodni w imieniu Narodu Polskiego? 
Dobrze! Przyjmnijmy, że nie mieli legitymacji narodu polskiego, ale mieli legitymację od Niemców.
Kim więc ci ludzie byli, jak nie Handlangerami nazistowskich Niemiec? 
Byli Polakami, którzy Zydów nienawidzili i kiedy przyszedł czas to bezkarnie ich wymordowali, przywłaszczając sobie ich majątki.
I głoszenia tej prawdy ma ta nowa ustawa zabraniać.
Bo pani minister edukacji zaprzecza prawdzie o Jedwabnym i mówi o "przypuszczeniach"

Przypomina mi to okres PRL-u i okryty milczeniem Katyń.


Ferdydurke ,
jeszcze raz.
Ustawa nie zabrania mowienia prawdy.

Gdyby przyjac Twoj sposob rozumowania, to Koniuchy i wiele innych podobnych miejsc, to nie dzielo sowietow lecz Zydow.
Napisalem Ci na samym wstepie, ze Polacy swieci nie byli.
Mielismy granatowych, szmalcownikow, kryminalistow oraz wszelkiego rodzaju degeneratow.
Nie bylo jednak dogmatem Narodu Polskiego ani Panstwa Polskiego branie udzialu w holocaust.
Wrecz przeciwnie.

"Historyk", ktorego ksiazke polecila Majami, podobnie jak Gross, zadnym historykiem nie jest.
Takich " badaczy historii" mamy coraz wiecej.
Opisuja wydarzenia , ktore nie zostaly zbadane.
W procesach sierpniowych czesto pojawiali sie swiadkowi, ktorzy zadnymi swiadkami nie byli.
Tak bylo rowniez w Jedwabnym.
Swiadek ktory nigdy w Jedwabnym nie byl , lub inny ktory w czasie mordu byl na Syberii.( nazwisk juz nie pamietam)
O jakiej prawdzie zatem piszesz?
O tej ktora " odkryl" Gross i przepraszal Kwasniewski, czy o tej ktorej badanie przerwano( na zadanie Izraela) gdy fakty okazaly sie inne?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
04-02-2018, 10:52
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości