Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #1001
 Fiscus, a gdzie ja Cie blokuje..
pisz co chcesz , ale nie az tak ostro.
Nie chodzi mi  tu wcale o pania Phoenix ,  po niej to z reguly splywa i  wlasciwie lubi " jak deszcz pada..."
tylko o Ciebie . Pani Dabrowska tez tylko wyrazila swoje zdanie .


Szkoda by bylo zeby Cie  zbanowali,
Kotku . 
Exclamation
I po co rzucac  perly  przed wieprze ..
kartofle dla nich o wiele lepsze .
02-02-2018, 22:04
Cytuj

Post: #1002
Ten wytłuszczony tekst mówi jasno - żyją jeszcze ludzie, którzy mogą zaświadczyć o tym, że Polacy pomagali w holocauscie.

Kiedy w latach 80-tych poznałem Zydów z Izraela, to nie rozumiałem ich niechęci do mnie - jako Polaka traktowali mnie bardzo wrogo. Nie rozumiałem tego, wszak wg.mnie to Niemcy ich zabijali, a Polacy chronili.
Były to czasy, gdzie nikt nie mówił o odszkodowaniach, a i Izrael nie żądał zapłaty za holocaust.
Dlaczego mieli mieć do mnie niechęć jako Polaka? A jednak mieli i okazała się zupełnie uzasadniona.
[-] 1 użytkownik lubi ten post:
  • Marika
02-02-2018, 22:13
Cytuj

Post: #1003
Diego a w jakim miejscu wyczulas ze Ferdydurke jest antysemita ?
I po co rzucac  perly  przed wieprze ..
kartofle dla nich o wiele lepsze .
02-02-2018, 22:15
Cytuj

Post: #1004
(02-02-2018, 22:04)Leon 66 napisał(a):  Fiscus, a gdzie ja Cie blokuje..
pisz co chcesz , ale nie az tak ostro.
Nie chodzi mi  tu wcale o pania Phoenix ,  po niej to z reguly splywa i  wlasciwie lubi " jak deszcz pada..."
tylko o Ciebie . Pani Dabrowska tez tylko wyrazila swoje zdanie .


Szkoda by bylo zeby Cie  zbanowali,
Kotku . 
Exclamation

No widzisz? ,czyli brak tej wolnosci.

ps: tez Ciebie pozdrawiam.

(02-02-2018, 22:13)ferdydurke napisał(a): Ten wytłuszczony tekst mówi jasno - żyją jeszcze ludzie, którzy mogą zaświadczyć o tym, że Polacy pomagali w holocauscie.

Kiedy w latach 80-tych poznałem Zydów z Izraela, to nie rozumiałem ich niechęci do mnie - jako Polaka traktowali mnie bardzo wrogo. Nie rozumiałem tego, wszak wg.mnie to Niemcy ich zabijali, a Polacy chronili.
Były to czasy, gdzie nikt nie mówił o odszkodowaniach, a i Izrael nie żądał zapłaty za holocaust.
Dlaczego mieli mieć do mnie niechęć jako Polaka? A jednak mieli i okazała się zupełnie uzasadniona.


Ok, ferdydurke,  teraz rozumie, 
Ja nie sledze wypowiedzi polskich ministrow i "ministrantek" , stad moja niewiedza. I wcale nie jestem ostra, po prostu zle mnie odczytujecie , Blush
02-02-2018, 22:15
Cytuj

Post: #1005
(02-02-2018, 21:14)ferdydurke napisał(a): Prawda w oczy kole i za niedługo pis wprowadzi przepis, że o katastrofie smoleńskiej będzie tylko można pisać jako o "zamachu smoleńskim", a kto powie inaczej będzie podlegał karze grzywny lub więzienia.

Radzę się zastanowić nad słowami pani ambasador :

„Izrael traktuje ją jak możliwość kary za świadectwo ocalałych z Zagłady”


Czy też uważacie, że pani ambasador kłamie?

Nie improwizuj,
Gdyby Polacy dzisiaj glosno na arenie miedzynarodowej zaczeli glosic, ze Zydzi mordowali ich w kazamatach NKWD, to Izreal wywola druga wojne 7-dniowa..
To jest prawda historyczna i wszystkie wnioski o ekstradycje zostaly odrzucone.
Dlaczego Polacy nie maja prawa sie bronic przed klamstwem historycznym?
Nie bylo polskich obozow w czasie okupacji.
Byly w trakcie drugiej okupacji.
Niemcy rowniez maja ustawe zabraniajaca klamstw o holocaust.

Tobie nie chodzi o prawdy stwierdzone, lecz jak zwykle o PiS.

Racje ma Diego.
To sa tematy o ktorych, jezeli juz sie rozmawia, to z zachowaniem rozsadku.

Jezeli twierdzisz, ze Polacy brali udzial w holocaust to poprzyj to dowodami.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
02-02-2018, 22:29
Cytuj

Post: #1006
Iberte, pisałem już dzisiaj o granatowej policji i szmalcownikach.
To byli Polacy, a nie Niemcy.
Ostatnio nawet Czarnecki porównał panią poseł Thun do szmalcowników, za co w najbliższą środę przypuszczalnie pożegna się z funkcją vice szefa PE.
Bo nazwanie kogoś szmalcownikiem jest jak nazwanie go sk....lem.
Gdyby Polacy byli tacy szlachetni jak o sobie mówią, to to słowo by nie istniało w języku polskim.
02-02-2018, 23:13
Cytuj

Post: #1007
(02-02-2018, 23:13)ferdydurke napisał(a): Iberte, pisałem już dzisiaj o granatowej policji i szmalcownikach.
To byli Polacy, a nie Niemcy.
Ostatnio nawet Czarnecki porównał panią poseł Thun do szmalcowników, za co w najbliższą środę przypuszczalnie pożegna się z funkcją vice szefa PE.
Bo nazwanie kogoś szmalcownikiem jest jak nazwanie go sk....lem.
Gdyby Polacy byli tacy szlachetni jak o sobie mówią, to to słowo by nie istniało w języku polskim.

Ferdydurke ,
nie wiem kim sa Czarnecki i Thun.
"Szmalcownicy" byli rowniez w Watykanie.
Zydzi tez mieli swoja "granatowa" policje.
Oni wszyscy takze brali udzial w holocaust?

Twoje opowiesci o spotkaniach Zydow w latach 80- tych ladnie brzmia i publika je chetnie lyka.
Mnie bardziej zadowola dowody.
Pisales, ze znasz przebieg i geneze holocaustu..... wiec gdzie problem?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
02-02-2018, 23:35
Cytuj

Post: #1008
iberte, i co nam da to pisanie o genezie holocaustu - pisanie o czasach antycznych, średniowiecznych i ojcu i matce - antysemityzmu, czyli o kościele rzymskokatolickim i jego roli w tej genezie. Luter też dolał sporo oliwy do tego ognia.
To pisanie nie zwolni z winny tych Polaków, którzy pomagali Niemcom w zagładzie Zydów w czasie II wś..
03-02-2018, 00:12
Cytuj

Post: #1009
(03-02-2018, 00:12)ferdydurke napisał(a): iberte, i co nam da to pisanie o genezie holocaustu - pisanie o czasach antycznych, średniowiecznych i ojcu i matce - antysemityzmu, czyli o kościele rzymskokatolickim i jego roli w tej genezie. Luter też dolał sporo oliwy do tego ognia.
To pisanie nie zwolni z winny tych Polaków, którzy pomagali Niemcom w zagładzie Zydów w czasie II wś..

Ferdydurke,
Nic nam to nie da.
Mozemy przejsc do mitu....czy siersc kota jest dobra na reumatyzm?
Tylko jezeli mamy go w polowie zakonczyc....to chyba tez nie warto zaczynac.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 00:44
Cytuj

Post: #1010
Iberte, nie chce mi się już pisać wkoło Macieju tego samego, to i tak nie dociera do główek takich osób jak Dąbrowski, czy Phoenix, ale ty jeśli masz ochotę to pisz i przeprowadź dowód że Polacy nie pomagali, a w ratowaniu Zydów byli lepsi od Holendrów. Ja bym bardzo chciał, żeby tak było, bo wtedy po wojnie żyłoby w Polsce prawie 900 tyś Zydów, a tak nie było.
Nie róbmy z siebie największej ofiary II wś, bo tak nie było.
Wystarczy się tylko chwilkę zastanowić nad liczbą urodzeń w Polsce.
Od 1948 do 1959 roku w Polsce rodziło się rocznie ponad 700 tyś. dzieci.
W szczycie - w 1955 roku urodziło się w Polsce 794 tyś niemowląt.
Na kolejny wyż demograficzny powyżej 700 tyś niemowlaków, trzeba było czekać do 1982 roku kiedy wyż demograficzny zabrał się za robienie dzieci , a trwał on tylko do 1984 roku. Nigdy więcej w powojennej Polsce nie urodziło się w Polsce ponad 700 tyś niemowląt i nic nie wskazuje na to by coś miało się zmienić.
Chwalenie pisuaru za politykę prorodzinną uważam za kpinę przy 403 tyś urodzeń w 2017 roku, a w 2016 385 tyś w porównaniu do lat powojennych, gdzie ludność Polski w 1948 wynosiła ca. 26 milionów ale rodziła ponad 700 tyś niemowląt, a dzisiaj ponad 38 milionowy kraj rodzi 400 tyś niemowląt.

W klatce schodowej w której mieszkałem było 9 rodzin - 4 z nich miały jedynaka, 4 dwójkę dzieci i jedna rodzina z trójką.

Jeżeli w trzy lata po wojnie Polki zaczeły rodzić na potęgę, to chyba Niemcy nie wybili polskiej młodzieży do cna.
03-02-2018, 01:57
Cytuj

Post: #1011
Jak na takiego, ktoremu sie nie chce pisac, to calkiem niezle.
Tyle, ze znowu o PiSie.
Dobranoc.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 02:09
Cytuj

Post: #1012
Iberte pis był tylko dodatkiem na marginesie, a nie solą w potrawie Cool
Nie chce mi się pisać setny raz, że lichwę Zydom narzucił przymusem kościół katolicki, bo zielonka i Joana i tak dalej będą pisały o zmowie żydowskich bankierów i wspominały Rockefellerów.
Jeśli antysemityzm wyssało się mlekiem matki, to trudno to wykorzenić u schyłku życia
03-02-2018, 02:28
Cytuj

Post: #1013
Teraz powróce do procesu o niemiecki film w krakowskim sądzie.
O ile sobie dobrze przypomninam to w tym filmie Ukraińcy zostali przedstawieni jako bestie pomagające bardzo chętnie w katowaniu Zydów, ale nie słyszałem, by ktoś na Ukrainie pozwał ZDF do sądu.

I teraz pytanie do Phoenix i Dąbrowski z jakiej krainy pochodzą wasi przodkowie?
03-02-2018, 02:55
Cytuj

Post: #1014








Proponuje wysuchać od 13 minuty

https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-faktach,57/bartlomiej-sienkiewicz-w-faktach-po-faktach,810528.html

Teraz weszło
03-02-2018, 12:15
Cytuj

Post: #1015
Diego, każdym swoim wpisem pokazujesz światu, że nie rozumiesz tego co przeczytałaś, ale ochoczo komentujesz przeczytany tekst.
03-02-2018, 12:16
Cytuj

Post: #1016
(03-02-2018, 12:15)Majami napisał(a): Proponuje wysuchać od 13 minuty


https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-faktach,57/bartlomiej-sienkiewicz-w-faktach-po-faktach,810528.html

Teraz weszło
Do 13 minuty też było intersujące.
03-02-2018, 12:56
Cytuj

Post: #1017
Zgodze sie, ze w/w ustawa przynosi wiecej szkody niz pozytku.
Mnie jednak zastanowilo cos innego. Na poczatku wywiadu Bartlomiej Sienkiewicz mowiac o pogorszeniu sie stosunkow polsko-izraelskich stwierdzil, ze: Izrael byl jedynym panstwem, ktory sie solidaryzowal z Polska w kwestii nie nazywania obozow koncentracyjnych "polskimi obozami smierci".
Koniec cytatu.

Jezeli przyjmiemy, ze jest to fakt to zastanawiam sie dlaczego inne panstwa - oprocz Izraela - mialy z tym problem?
Dlaczego w ostatnim okresie tak czesto mielismy do czynienia z tym okresleniem wypowiadanym przez najwyzszych przedstawicieli obcych panstw z amerykanskim prezydentem na czele?

Przypadek? Niedouczenie? Fauxpas?

03-02-2018, 13:43
Cytuj

Post: #1018
....

03-02-2018, 13:54
Cytuj

Post: #1019
Prawdziwy ekspert wykładajacy u najwiekszego polskiego antysemity w szkole pod patronatem Żydówki.
03-02-2018, 14:07
Cytuj

Post: #1020
Tak na marginesie dyskusji......kto przeczytal tresc Ustawy ?
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
03-02-2018, 15:48
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości