Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity dawnych lat.
Post: #961
(02-02-2018, 01:11)ferdydurke napisał(a):
(02-02-2018, 00:46)fiscus napisał(a): Dajcie tchu innym,mlodszym, lepszym?  A Wy z waszą wojną , idzcie sobie do... Ola

Fiscus, przejmujesz temat? Tongue
Tu na tym forum jest masa uśpionych tematów, więc nie musisz przejmować tych nudnych mitów! Big Grin
Przywróć do życia Kafeterię lub reńkowe TO i OVO!
Kogo temat nudzi powinnien założyć sobie nowy, a ten omijać szerokim łukiem.  Cool
Przymusu uczęstnictwa nie ma! Tongue

Nie śmię przejąć Twojego tematu. Ty i tak jesteś na nim "panem".....  no cóż , wyganiając mnie ,tym samym udawadniasz,ze jestes po prostu zwolennikiem nudy.


Masz gwarancje moja, ze w TWOIM   temacie nie napisze JUZ NIC !
02-02-2018, 06:28
Cytuj

Post: #962
(02-02-2018, 02:19)ferdydurke napisał(a): Iberte, Kościerzyna to już prawie Bory Tucholskie.
Gdybym ja miał tam chatkę, to też bym tam gnał zwłaszcza jesienią w sezonie grzybiarskim. Wink 

Teraz pytanie - czy rozumiesz mowę Kaszubów, bo my mielśmy olbrzymie trudnośći pomimo pochodzenia z tego samego zaboru?!

Q...a! Big Grin Iberte, tak mnie podebrałeś, że poczułem tęsknotę do Polski!. Smile
Nie pojadę na Mazury, ani nad Bałtyk, ale na grzyby w Bory Tucholskie muszę się wybrać! Shy

Bory Tucholskie zaczynaja sie kawalek dalej na poludnie.
Nie rozumiem gwary kaszubskiej.
Ona praktycznie rzadko jest tam uzywana.
Mlodzi maja jedynie nalecialosci.
Starzy Kaszubi jeszcze ja pielegnuja.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
02-02-2018, 09:55
Cytuj

Post: #963
(02-02-2018, 06:28)fiscus napisał(a): Nie śmię przejąć Twojego tematu. Ty i tak jesteś na nim "panem".....  no cóż , wyganiając mnie ,tym samym udawadniasz,ze jestes po prostu zwolennikiem nudy.


Masz gwarancje moja, ze w TWOIM   temacie nie napisze JUZ NIC !

Oh fiskus, przestań! 
Obrażasz się jak jakas nastolatka Cool
Rozumiem...mile słowa pisałas,  "głaskałaś" po łysince, a tu zero wdzięczności Big Grin
Ale on tak musi...choćby nie chciał!  
Dola szydercy nie jest łatwa. 

Ty jesteś młodzienka i życia nie znasz. 
Za otwarcie drzwi płacisz 300 Euro, a na Jerzego się złościsz.
Kiedyś to wszystko ogarniesz, jak będziesz miała.... 77 lat Tongue
[-] 1 użytkownik lubi ten post:
  • fiscus
02-02-2018, 10:57
Cytuj

Post: #964
phoenix, jestem stara ,brzydka i życie znam.

ps: wyrzucono mnie (z tego tematu)   wraz z drzwiami, a wracam oknem.Tego sie po sobie nie spodziewałam. Smile
02-02-2018, 11:31
Cytuj

Post: #965
Oj tam, oj tam zaraz stara i brzydka.
Ale sprawna przynajmniej jesteś ....skoroś przez okno wlazła Cool
Ja może taka brzydota nie jestem, ale swoją wagę mam...3-cyftowa, wiec na gramolenie się przez okno nie byłoby szans Sad Angel
Do tego jeszcze osteoporoza i łamiące się kości...no ale po 70-ce sama się przekonasz Wink
[-] 1 użytkownik lubi ten post:
  • fiscus
02-02-2018, 12:24
Cytuj

Post: #966
Lubie szczerość ,choć bólem może się okazać Big Grin Big Grin
02-02-2018, 12:46
Cytuj

Post: #967
Fiscus  napisala : "Lubie szczerość ,choć bólem może się okazać       Big Grin Big Grin "




Rada od  serca ;
(No raczej z pania Phoenix sie nie spoufalaj, bo wczesniej czy pozniej  masz jak w banku ze zaboli ..)

Witam wszystkich w piateczek . Smile

Widze ze  stare  i grube  nawet te z 3 cyfrowa waga  chca tu oknami..

ja jako mlody  bogaty i piekny  nie mam tych problemow, 
na Ferdydurkowe Disco  wlazlem se 
drzwiami . Big Grin Big Grin Big Grin
I po co rzucac  perly  przed wieprze ..
kartofle dla nich o wiele lepsze .
02-02-2018, 14:49
Cytuj

Post: #968
A co by było,gdyby ktoś dał mi taką radę a"propos Ciebie?

Ps: nigdy nie ukrywałam,że lubie czytać zielonke, tak samo jak i Ciebie oraz wszystkich innych userow.
A,ze potraficie wqrwić to,już inna inszosc
02-02-2018, 15:09
Cytuj

Post: #969
(01-02-2018, 15:38)iberte napisał(a): Na to wychodzi, ze tylko ja w dziecinstwie kwasne mleko pilem.
Poczekam na Dabrowska..... juz ona z Wami zatanczy.

wszyscy pili i tańczyli Mazurka ,az sie kurzyło ,a  Poloneza prowadzil  ferdydurke  100 dni przed kwitnacymi kasztanami 

(01-02-2018, 17:48)Leon 66 napisał(a): Zydzi pomawiaja Polske o wspoludzial w zbrodniach wojennych 

Gdzie Dabrowski ?
a jechał z ziemi niemieckiej do Polski ,zajada teraz mieszanke krakowską ,galaretkę w czekoladzie ,slynne Michałki i ciasteczka prosto z fabryki brzeskiej
02-02-2018, 15:24
Cytuj

Post: #970
(02-02-2018, 06:28)fiscus napisał(a): Nie śmię przejąć Twojego tematu. Ty i tak jesteś na nim "panem".....  no cóż , wyganiając mnie ,tym samym udawadniasz,ze jestes po prostu zwolennikiem nudy.
Fiscus, w którym miejscu ja Cię wygnałem?
Ja nie lubię tematu po 50-tce, więc tam nie wchodze i nie wymagam od nich, by zmienili swoje pisanie.
Tematy, które mnie nie interesują omijam i nie namawiam userów do zmiany tematu.
Piszą, to znaczy że temat im odpowiada.
02-02-2018, 15:31
Cytuj

Post: #971
nie tylko Zydzi pomawaiają o wspoludzial w zbrodniech wojennych,kazdy kto chce przekłamać historie ,tylko Żydzi ,Niemcy zapomnieli ze jeszcze zyja swiadkowie tamtych czasow .
ferdydurke uwazaj co piszesz ,chyba że lubisz kase wydawac Big Grin

https://www.magnapolonia.org/w-krakowie-rozpoczal-sie-proces-wytoczony-przez-oficera-ak-telewizji-zdf-za-film-nasze-matki-nasi-ojcowie/

przed sądem w Krakowie odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF oraz producentowi filmowemu UFA Fiction – informuje portal TVP Info. Kpt. Zbigniew Radłowski, były żołnierz AK, oskarżył ich o naruszenie prawa do tożsamości, godności i dumy narodowej oraz prawa do wolności od mowy nienawiści. To efekt emisji serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”. Jeśli niemiecka telewizja ostatecznie przegrałaby proces, musiałaby przepraszać za swoją produkcję w kilkudziesięciu telewizjach na całym świecie, gdzie serial został sprzedany. W środę opinie wygłoszą biegli w dziedzinie filmoznawstwa. – Czekamy na przesłuchania kolejnych świadków, co utrudnia strona niemiecka – dowiedzieliśmy się od adwokatów weterana AK.

Trzyczęściowa produkcja była również emitowana w 2013 r. w TVP. Od początku budziła ostry sprzeciw zdecydowanej większości telewidzów, w tym historyków zajmujących się II wojną światową, ale przede wszystkim samych zainteresowanych, tj. byłych żołnierzy Armii Krajowej. Ci ostatni zostali przedstawieni w serialu w wyjątkowo perfidny i zakłamany sposób. Partyzanci wyglądający na bandę zbirów z założonymi na rękawy biało-czerwonymi opaskami, znanymi z Powstania Warszawskiego, z cynicznym uśmiechem rzucali z ekranu zdania typu: „Żydów potopimy jak koty” czy „Żydzi są tak samo parszywi jak komuniści czy Ruskie. Lepiej martwi niż żywi”. Wszystkim zostanie w pamięci scena, gdy tzw. polski partyzant otworzył drzwi wagonu z więźniami w pasiakach. Przez chwilę patrzył się na nich ze wstrętem, po czym, zamiast ich uwolnić, zamknął wagon orientując się, że są w nim stłoczeni Żydzi.

szkoda ze moj dziadek nie zyje ,klocilabym sie z nim o to ze wypuscil zydow ,babce ze dokarmiala po kryjomo dzieci zydowskie narazajac wlasna rodzine ...

jednak zyd to zyd nic sie nie zmienilo choc wystawieni byli na probe
02-02-2018, 15:34
Cytuj

Post: #972
Joano, toć napisałem, że dostanę wyrok i iberte też Big Grin
02-02-2018, 15:49
Cytuj

Post: #973
(02-02-2018, 15:49)ferdydurke napisał(a): Joano, toć napisałem, że dostanę wyrok i iberte też Big Grin

to przegapiłam Big Grin
02-02-2018, 15:51
Cytuj

Post: #974
Dabrowski,
dobrze, ze podalas ten film jako przyklad.
To byl bardzo dobry film.
Niestety zle osadzony w realiach polskich, moim zdaniem.
Pamietam rowniez scene o ktorej piszesz.
Szokujaca nie tylko z punktu widzenia Polaka.
Taki jednak byl scenariusz i ocena filmu powinni zajmowac sie krytycy oraz historycy, a nie sady.
Niemcy nie leca z Hollywood do sadu, pomimo, ze w co drugim filmie przedstawiani sa jako polglowki.

Z tym sadzeniem w polskich sadach, to juz powoli przesada.
...jezeli sie smieje, to jedynie dlatego, ze jutro moge nie miec zebow Big Grin
02-02-2018, 15:52
Cytuj

Post: #975
a iberte za co ?

on grzeczniejszy od CiebieWink
02-02-2018, 15:53
Cytuj

Post: #976
(02-02-2018, 15:09)fiscus napisał(a): A co by było,gdyby ktoś dał mi taką radę a"propos Ciebie?

Ps: nigdy nie ukrywałam,że lubie czytać zielonke, tak samo jak i Ciebie oraz wszystkich innych userow.
A,ze potraficie wqrwić to,już inna inszosc

Ano byloby to, ze ten "ktoś" zostalby nazwany brzydko, a moze nawet...bardzo brzydko Angel
Jego wypowiedz (tego kogoś) nazwana zostalaby pomówa.
Zaczely by sie lamenty i apele do administracji, zeby tego gada tzn. "kogoś" wyrzucic na zbity pysk i pozamykac wszystkie okna.
A gdyby nawet te lamenty i petycje nie pomogly, to niewykluczone ze zostaby uruchomiony soltys, zeby "kogoś" na widly nadziac i do gnojowki wrzucic Angel
02-02-2018, 15:58
Cytuj

Post: #977
(02-02-2018, 15:52)iberte napisał(a): Niemcy nie leca z Hollywood do sadu, pomimo, ze w co drugim filmie przedstawiani sa jako polglowki.
ale polgłówek to nie zbrodniarz

za pijaka i zlodzieja tez sie nie sądzimy
02-02-2018, 15:59
Cytuj

Post: #978
(02-02-2018, 15:24)Dąbrowski napisał(a): a jechał z ziemi niemieckiej do Polski ,zajada  teraz mieszanke krakowską ,galaretkę w czekoladzie ,slynne Michałki i ciasteczka prosto z fabryki brzeskiej

Dabrowski, od tych wsyzstkich "smakolykow" dupsko szybko urosnie. I co zrobisz jak trza bedzie prze okno wlazic? Big Grin
02-02-2018, 16:04
Cytuj

Post: #979
(02-02-2018, 15:31)ferdydurke napisał(a):
(02-02-2018, 06:28)fiscus napisał(a): Nie śmię przejąć Twojego tematu. Ty i tak jesteś na nim "panem".....  no cóż , wyganiając mnie ,tym samym udawadniasz,ze jestes po prostu zwolennikiem nudy.
Fiscus, w którym miejscu ja Cię wygnałem?
Ja nie lubię tematu po 50-tce, więc tam nie wchodze i nie wymagam od nich, by zmienili swoje pisanie.
Tematy, które mnie nie interesują omijam i nie namawiam userów do zmiany tematu.
Piszą, to znaczy że temat im odpowiada.

Wiesz co? ja po prostu z własnej woli ,stąd wyjdę i zostawiam ten wpis bez komentarz>
02-02-2018, 16:05
Cytuj

Post: #980
(02-02-2018, 16:04)phoenix napisał(a): Dabrowski, od tych wsyzstkich "smakolykow" dupsko szybko urosnie. I co zrobisz jak trza bedzie prze okno wlazic?
ze niby mnie?Big Grin mi nie grozi ,co zjem to spalę ,mam swoj magiczny biały rowerekBig Grin
02-02-2018, 16:09
Cytuj



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości