![]() |
|
Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Wersja do druku +- Nasze-Niemcy.pl (https://nasze-niemcy.pl) +-- Dział: Największe dyskusje (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-najwieksze-dyskusje_9) +--- Dział: Luźne rozmowy (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-luzne-rozmowy_1249) +---- Dział: Ogólne (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-ogolne_1274) +---- Wątek: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? (/Watek-czy-lepiej-byc-ladnym-i-madrym-czy-brzydkim_2805) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
|
RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - ferdydurke - 11-03-2021 To jest pomylka (11-03-2021, 22:23)iberte napisał(a):Iberte, skladanie zyczen przez 364/365 dni w roku byloby wyjatkowo nudne i bezsensu.(11-03-2021, 19:41)dziaczuk napisał(a): na razie ile się da będę tylko wykonywac testy ,TE ŻĄDAJĄ,ale jak bedą żądac szczepionki to moja misję opiekunki zakończę, Rozumiem dzien gornika, kolejarza, ale dzien matki, czy dzien dziecka uwazam za hucpe. Dzieci kocha sie 365 dni w roku i nie potrzebuja specjalnego dnia identycznie jest z matka, choc musze sie przyznac, ze moja milosc do moich dzieci jest wieksza niz do matki. Iberte pytasz Zoanne o chrzescijanskie wartosci - money! Znasz bogatszy koncern na swiecie jak kosciol katolicki? Niestety nie jest notowany na gieldach ![]() By Zoanna zrozumiala to lepiej - tylko w 2019 roku kosciol katolicki skasowal w DE 31 milardow zlotych z podatku. To jest 8,5 miliona zl dziennie. https://www.youtube.com/watch?v=RVZw3MK50Rk RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - iberte - 11-03-2021 (11-03-2021, 22:53)ferdydurke napisał(a): To jest pomylka Zdazylem przeczytac. Skoro gornictwa juz nie ma, to jaki sens ma Dzien Gornika? Mysle, ze Traffka skladajac nam zyczenia, nie zastanawiala sie nad sensem, jedynie kierowal nia sympatyczny gest. Grzecznosc, to jedynie brak symptomow zlego zachowania. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - ferdydurke - 11-03-2021 Iberte gornictwo to nie tylko czarny wegiel. Pomysl o miedzi, o soli i innych mineralach, ktore wydobywa sie z podziemi. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - iberte - 11-03-2021 (11-03-2021, 23:16)ferdydurke napisał(a): Iberte gornictwo to nie tylko czarny wegiel. Pomysl o miedzi, o soli i innych mineralach, ktore wydobywa sie z podziemi. Nie improwizuj. Karczmy piwne i Barborka to bylo przede wszytkim swieto "czarnych". Jaki ma to zwiazek z zyczeniami Traffki? RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - ferdydurke - 11-03-2021 Iberte, Barborka to "przede wszystkim swieto czarnych" wbila sie w twoja glowe, bo tak chciala propaganda. Obecnie miedz robi wiekszy zysk niz wegiel kamienny. Tradycja jest przy czarnym, ale uwierz mi inni gornicy potrafia tez doskonale fajrowac, a wszyscy maja Barbare za patronke, takze ci od siarki. Zyczenia Traffki uwazam za zbedne i bezsensu. Nawet 19 listopada bede traktowal je jako bezsensowne RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Traffka - 12-03-2021 "Zyczenia Traffki uwazam za zbedne i bezsensu. Nawet 19 listopada bede traktowal je jako bezsensowne" BEZ sensu, to jest twoje zachowanie, Ferdydurke. Wystarczy mieć trochę wyczucia. I jeśli nawet zaprezentowało się postawę nieokrzesanego capa, to zawsze można się z tego wycofać i nie eskalować prostactwa. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - dziaczuk - 12-03-2021 (11-03-2021, 22:23)iberte napisał(a): [quote="dziaczuk" pid="63030" dateline="1615484503"] Mili ludzie zaufali Tobie i powierzyli CI swoich bliskich. Ty wykorzystujesz ich zaufanie i falszujesz swiadectwa, aby utrzymac te prace. Brzmi drastycznie....ale to prawda. Jezeli wprowadzisz pod ich dach chorobe i skutki beda tragiczne.....to jak pogodzisz to z Twoimi chrzescijanskimi wartosciami? iberte jestem zdrowa osoba na razie,moje zdrowie chce utrzymac jak najdluzej i psychicznie i fizycznie,zeby moc opiekowac sie innymi szczepionka mnie nie uzdrowi tylko krok po kroku zniszczy moje cialo a co najgorsze zmieni mojego ducha i to nieodwracalnie myslisz ze test jest prawdziwy?spytaj tych ktorzy robili, raz byl negatywny raz pozytywny ...choroby sa tylko z objawami ,bezobjowowych nie ma chorob... więc jesli wyjezdzam do Niemiec nie mam goraczki ,nie mam kataru ,wyjezdzam bezobjawowo,wiec czym moge zarazic? to ja jestem narazona na rozne chorobstwa ,pacjentow odwiedzaja rodziny ,lekarze,fizjoterapeuci ,fryzjerzy ,to dla mnie moga byc skutki tragiczne,dlatego tez wiekszosc opiekunek zrezygnowala z wyjazdow trzęsąc sie o swoje zdrowie ja ufam Bogu i nie lękam się ,Jezus chodzil miedzy tredowatymi ,a ja miedzy chorymi pacjenci sa na przerozne choroby chorzy,te bakterie moga przejsc na mnie,daruj sobie ze to ja jestem zagrozeniem RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - dziaczuk - 12-03-2021 "Iberte pytasz Zoanne o chrzescijanskie wartosci - money! Znasz bogatszy koncern na swiecie jak kosciol katolicki? Niestety nie jest notowany na gieldach Confused By Zoanna zrozumiala to lepiej - tylko w 2019 roku kosciol katolicki skasowal w DE 31 milardow zlotych z podatku." jestem czlowiekiem jak kazdy musi zaplacic za dach nad glowa ,mam jeczcze jednego syna na utrzymaniu ,bez money w tych czasach lądujesz na bruku spytaj sie swoch kolegow niemcow jak sciskaja harosze,jak nie chca zaplacic godnie opiekunkom , jestem na drodze negocjacji z dziecmi mojego podopiecznego ,zobaczymy ich milosierdzie wzgledem mnie po smierci mamy ,z ktora bylam do konca i po smierci z jej mezem tu sie rozgrywa walka o Money ,a ja nie bede niewolnica ,albo godna stawka albo do widzenia rodzina przesiaknieta mamoną mama by sobie zyczyla mnie zatrzymac ,ale jej nie ma a dla nich sie liczy tylko kasa,jak tu jak najmniej mi teraz placic ....? ech Te Niemcy RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Traffka - 12-03-2021 Dziaczuk, fajnie poczytać w piątek z rana co piszesz. Dobry humor gwarantowany na całe Wochendnde ![]() Ale jak już się tak do Jezusa odwołujesz to niezrozumiała jest dla mnie ta twoja postawa materialna. Jezus w stajni się urodził, ponoć, i przez całe życie żył biednie, a Ty tylko Money i Money. A gdzie ta bezinteresowna miłość bliźniego? Ehhh Joanno Joanno
RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Roksolana - 12-03-2021 "ja ufam Bogu i nie lękam się ,Jezus chodzil miedzy tredowatymi ,a ja miedzy chorymi" - Diaczuk, Ty porównujesz siebie do Jezusa??? ...a piszesz , że dbasz o swoje zdrowie jak Psychiczne tak i fizyczne? Do tego Jezus chodzą po między "trędowatymi" pieniędzy nie brał. ...cześć wszystkim : , mam nadzieję, że macie się dobrze. Mi został jeszcze tydzień urlopu, wykorzystuję na maksa...już zapomniałam jak tut na północy może być fajnie... RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - dziaczuk - 12-03-2021 no ! ja tez sobie poprawilam humor z punktu widzenia traffki i roksolany mam pracowac za friko ![]() nie jestem Bogiem i nie rozmnoze chleba ani ryb ani wina zapomnijcie o darmowej uczcie ode mnie czy to ja wymyslilam podatki ,czynsze i money? Roksolano na glowe upadlas w dziecinstwie ? Gdzie tu widzisz ze porównuje sie do Jezusa? nie jestem Bogiem ,na chleb musze zapracowac jak kazdy grzesznik ech czepialskie... RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Roksolana - 12-03-2021 Diaczuk, ja ciebie nie obrażam i nie czepiam się. Jak chcesz mieć szacunek od innych, takim i obdarzaj innych. Z "upadkiem na głowę", jak musisz szukać, to u siebie poszukaj, moja głowa całkiem dobrze funkcjonuję. Tut jest dyskusja, każdy może nie zrozumieć czy inaczej odebrać. Stąd moje PYTANIE, czy uważasz się za Jezusa? Raz jeszcze wkleję Twoją wypowiedź, "... Jezus chodzil miedzy tredowatymi ,a ja miedzy chorymi" Mam nadzieję, że moje pytanie bardzo proste i nie obraża cie, ale dla mnie nie zrozumiałe. Twoje chodzenie śród chorych, to takie Boskie czy tylko środek do zarobków. Każdy z nas pracuje i zarabia, nikt nikomu nic za darmo nie daje... Ja pracuję , bo muszę, a nawet mam satysfakcję z mojej pracy...lecz nigdy mi do głowy nie przyszło to chodzenie porównać z Jezusem. PS. diaczuk, a od kiedy to Bogiem jest Jezus. Mnie uczono , że Jezus był synem Bożym...źle mnie nauczono? RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Traffka - 12-03-2021 Droga Dziaczuk, ja nigdzie nie napisałam, że powinnaś pracować za "frico" Z tego co napisałaś (walka o Maney i zarzuty pod adresem chytrych Niemców) odniosłam wrażenie, że jesteś bardzo pazerna. A to w moim odczuciu stoi w sprzeczności z byciem zagorzałych katolikiem, dla którego życie i wartości doczesne są mało ważne, gdyż chodzi o to życie wieczne, niebo i takie tam... Ale widać bierzesz przykład z tego hosztaplera, człowieka bez zasad, starego grzyba z Torunia. On wyciąga kasę od starych, prostych i bogobojnych ludzi, a Ty od zamożnych Niemców. Okay, on nic nie robi, a Ty pracujesz. To jest różnica !!! Ale...jeśli uważasz, że wynagrodzenie jest "niegodne", to chyba nic prostszego jak zrezygnowanie z pracy. W Polsce na pewno masz dużo możliwości i za dużo większą kasę... RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - iberte - 12-03-2021 Jeden uwaza ludzkie obcowanie ze bezsensowne, a niewiasty niebawem beda stapac po wodzie. No wiec powiem Wam, ten Wasz Jesus co prawda na zmiany nie pracowal, ale biedny nie byl. Ferdydurke, nie wnerwiaj kobiety. Kobiety sa pamietliwe i pamietaja nawet to, co sie nie wydarzylo. Jutro czas wracac.. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - ferdydurke - 12-03-2021 Iberte, Zielonka walnela jak glupia krowa gowno 10.03., a teraz jak prymitywna ordynarna przekupa stara sie udowodnic, ze to gowno, to towar pierwszej jakosci. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Roksolana - 12-03-2021 Ferdydurke, co w ciebie wstąpiło? RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - ferdydurke - 12-03-2021 Roksa odpowiadam w tym samym jezyku w jakim sie do mnie zwrocono. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Fellah - 13-03-2021 Ferdydurke, powinieneś przeprosić Traffkę, a nie upierać się jak pijak przy słupie telegraficznym! RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - Roksolana - 13-03-2021 Fellach ma rację. Przelistałam zaleglą lekturę. To Ty Ferdydurke pierwszy zaatakowałeś Traffke , i to całkiem bez taktu i wyobraźni. RE: Czy lepiej być ładnym i mądrym czy brzydkim i głupim? - iberte - 13-03-2021 Ferdydurke nie czyta fellahowej, tak wiec cale szczescie, ze jej rady sa za darmo. Roksa, do czynienia mamy z kulturalnym i wyksztaconymi ludzmi, ktorzy oprocz wozka fakultetow ciagna za soba bogate doswiadczenia towarzyskie. Od lat rozumieja sie bez slow i jezeli czasami zamienia ze soba slow kilka, to mozemy sie jedynie uczyc. Ja startuje. Moja Ex przezyla szczepienie z turbulencjami. Wiem, ze Was to nie interesuje, ale o czlowieka chodzi, to tak tylko wspomnialem, by ludzkie wartosci obudzic. Dziaczuk, jezeli jestes na mszy, to wrzuc za mnie na tace. Oddam Ci przy okazji, ale niech sw. Krzysztof juz czuwa. |