Nasze-Niemcy.pl
Przelew z Volksbank na Polskie konto - Wersja do druku

+- Nasze-Niemcy.pl (https://nasze-niemcy.pl)
+-- Dział: Ogólne (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-ogolne_5)
+--- Dział: Banki (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-banki_758)
+--- Wątek: Przelew z Volksbank na Polskie konto (/Watek-przelew-z-volksbank-na-polskie-konto_25)

Strony: 1 2


Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 17-11-2012

[Obrazek: bank.jpeg]

Dość dużo osób ma problemy z przelewem do Polski ze swojego konta w Niemczech lub korzystają z pomocy innych osób czasami nawet odpłatnie, co dla mnie jest zupełnym nieporozumieniem. Poniżej przedstawię jak należy dokonać przelewu z urządzenia w "Volksbank", aby każdy mógł taką operację zrobić, ponieważ nie jest to takie skomplikowane i trwa kilka minut.

- Po włożeniu swojej karty do urządzenia wyskakuje nam następujące menu:

[Obrazek: przelew.jpg]


- Z podanych opcji wybieramy "EURO-Überweisung (SEPA)"

[Obrazek: przelew1.jpg]


- Po wybraniu powyższej opcji ukaże nam się pole do wpisania naszego pinu do karty.

- Następnie po wpisaniu już pinu wyświetlą nam się pola do wpisywania danych, gdzie kolejno wpisujemy:


[Obrazek: przelew2.jpg]

Begünstigter - Imię i Nazwisko posiadacza konta w Polsce.

IBAN des begünstigten - Numer naszego konta w Polsce z przedrostkiem "PL" (np. PL7485412...).

BIC (SWIFT-Code) - Kod danego banku. (np. mBank - brexplpw, ING Bank - ingbplpw).

Betrag - Kwota przelewu w EUR.

Verwendungszweck - Tytuł przelewu.

* Przenieść się do poniższego pola możemy za pomocą przcisku "Tab" lub strzałki w dół.
* O kod waszego banku możecie zapytać w tym temacie.


ExclamationExclamation Poniżej znajdziecie poradniki dla nowego wyglądu. ExclamationExclamation


- Po uzupełnieniu wszystkich wypisanych powyżej pól, klikamy w przycisku u dołu naszego ekranu "Überweisung ausführen" a następnie w pomarańczowy przycisk który nam się pojawi.

- Kiedy wszystko będzie w porządku na wyświetlaczy pojawi się teks o potwierdzeniu dokonania przelewu.


Jak widzicie nie jest to aż takie skomplikowane, żeby ktoś nie mógł sam tego zrobić. W razie jakichkolwiek problemów lub pytań proszę pisać w tym temacie. Tak jak pisałem powyżej, jeśli ktoś nie wie jaki jest kod BIC swojego banku proszę pisać a my pomożemy. Przepraszam za jakość zdjęć, ale były one robione telefonem. Zapraszam do dyskusji Wink



RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - mlodysiwy - 20-07-2014

NO ok ale teraz jest nowy terminal i inaczej cały panel czy można pokazać jak teraz wygląda przelew


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 20-07-2014

Witaj. Postaram się w tym tygodniu zrobić poradnik do nowego wyglądu i wrzucę go tutaj.


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 23-07-2014

Po włożeniu karty zobaczymy takie oto menu. Z podanych opcji wybieramy "Überweisung". Po wybraniu pojawią nam się nowe opcje.

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 1.jpg]

Następnie wybieramy "Überweisung ausführen".

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 2.jpg]

Kolejno "Daten eingeben"

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 3.jpg]

Kolejnym krokiem jest wybranie opcji "IBAN und BIC"

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 4.jpg]

Wtedy pojawią nam się miejsca do wpisywania danych. Po uzupełnieniu przechodzimy dalej poprzez kliknięcie pomarańczowego przycisku "Weiter" u dołu ekranu.

Empfänger - Imię i Nazwisko posiadacza konta na które chcemy zrobić przelew.
IBAN - Numer naszego konta w Polsce z przedrostkiem "PL" (np. PL7485412...).
BIC - Kod danego banku. (np. mBank - brexplpw, ING Bank - ingbplpw).

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 5.jpg]

W kolejnych rubrykach wpisujemy:

Betrag - Kwotę jaką chcemy przelać w EUR.
Verwendungszweck - Tytuł, podpis naszego przelewu.

I ponownie klikamy "Weiter".

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 6.jpg]

Wyświetli nam się opcja do wyboru terminu kiedy chcemy przelać pieniądze. Automatycznie zaznaczone "Sofort" czyli: natychmiast. Klikamy "Weiter".

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 7.jpg]

Jeszcze raz wyświetlą nam się dane, które wpisywaliśmy. Można sprawdzić czy na pewno wszystko jest dobrze. Jeśli coś okazało by się źle wpisane możemy zmienić poprzez naciśnięcie "ołówka" po prawej stronie. Kiedy wszystko jest dobrze klikamy "Ausführen".

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 8.jpg]

Pojawiło nam się okienko z informacją, że nasz przelew został zrealizowany. Teraz możemy wyjąć naszą kartę poprzez wciśnięcie przycisku "Karte ausgeben".

[Obrazek: Przelew z Volksbank na Polskie konto 9.jpg]


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - mlodysiwy - 24-07-2014

dzieki wielkie napewno skorzystam z tego poradnika i nie tylko ja


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - mlodysiwy - 18-11-2014

Witam a da sie zrezygnować z przelewu stałego na polskie konto za pomocą terminala jeśli tak to proszę o jakieś wskazówki .
Dzięki z góry Huh


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 20-11-2014

Wybierz opcje "Dauerauftrag" z głównego menu (to są zlecenia stałe). Dalej powinno znajdować się Twoje zlecenie i będziesz musiał je skasować, ale niestety nie wiem jak to dalej wygląda i nie podpowiem. Jeśli byś sobie nie poradził to napisz postaram się przygotować poradnik.


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - mlodysiwy - 20-11-2014

Witam no próbowałem ale zrezygnowałem bo trochę było pogmatwane i nie chciałem namieszać dalej


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - Mateusz_G - 22-01-2015

Witam !
Mam problem ze zrobieniem przelewu z Raiffeisen-Volksbanku (Niemieckiego) na moje konto ING walutowe (Polskie)
Wchodzę w przelewy i wpisuję konto, bic i te wszystkie szpeje i wyskakuje mi że nie może być zrealiaowane.
Wydaje mi się że problem polega na tym:

online-vertugb. Betrag in EUR 850,40H
online-vertugb. Betrag EU in EUR 0,00

Domyślam się że muszę w jakiś sposób przerzucić środki z pierwszej pozycji do drugiej.
Może ma ktoś takie konto i coś podpowie.


Pozdrawiam


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 22-01-2015

Witaj. Od początku.... Dokonujesz przelewu przez internet czy przez terminal w banku? To jest komunikat tego błędu?


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - Mateusz_G - 22-01-2015

Hej.
Przelew robiony przez internetowe konto bankowe.
Przelewy na terenie Niemiec idą, doładowanie telefonu niemieckiego (lebara) też.
Problem tylko z przelewem do Polski.


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 22-01-2015

Jaką opcję przelewu wybierasz? "SEPA-Überweisung"? Na pewno masz dobry kod BIC? Przesyłasz na konto ING? Podaj BIC jaki podajesz w formularzu.

Jaka informacja wyskakuje?


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - Mateusz_G - 22-01-2015

INGBPLPW

Trochę poszperałem w wiadomościach bankowych.
Znalazłem taką informacje, że przez obawy możliwych oszust bankowych/przelewowych przede wszystkim związanych z przelewami zagranicznymi wszystkie przelewy przed którymi nie ma DE są zablokowane(tak to odczytałem)
Trzeba to samemu aktywować telefonicznie lub przez stronę bankową.
Mój niemiecki jest słaby lecz tak jak potrafiłem napisałem email do banku zobaczymy co odpiszą.


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - I.monia - 23-01-2015

Witam. Dokładnie tak. Przelewy jeśli nie wykonuje się zbyt często w SEPA są blokowane. trzeba to odblokować na stale lub można jednorazowo poprzez konto bankowe on-line bądź trzeba udać się do placówki. Ja mam konto w Sparkase ale wydaje mi się że tak jest w każdym banku.


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - Mateusz_G - 23-01-2015

Hej !

Właśnie otrzymałem email zwrotny z banku. Z tego co potrafiłem odczytać to tak jak I.monia piszesz muszę sobie to uruchomić. Trzeba podać limit miesięczny przelewów zagranicznych.
Pracownik banku napisał że wystarczy prośba napisana w emailu i będzie ok.
Mam nadzieję że się uda.

Pozdrawiam


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 23-01-2015

Zawsze możesz u nas na forum poprosić o pomoc w tłumaczeniu Smile

http://nasze-niemcy.pl/Watek-pomoc-w-tlumaczeniach-zupelnie-za-darmo_1181?page=2


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - Mateusz_G - 23-01-2015

Hej !
Problem rozwiązany. Trzeba było złożyć dyspozycję na przelewy międzynarodowe i określić limit.
Fajnie że udało się to zrobić poprzez email. Sprawdzałem konto w online-vertugb. Betrag EU in EUR mam już limit do 1000 euro miesięcznie, czyli powinno być ok. W poniedziałek puszczę przelew zobaczymy ile pójdzie.
Dziękuję za podpowiedzi i rady. Jestem bardzo zaskoczony tym forum, chęcią pomocy z Waszej strony bez jakiś błazeństw i podśmiechujek jak to na innych forach, gdzie ludzie są w Niemczech trzy miesiące i już słabo mówić i rozumieć po Polski.

Pozdrawiam


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 23-01-2015

Hehe... końcówka dobra Wink Tak to już bywa.

Cieszymy się, że mogliśmy chodź trochę pomóc i zapraszamy do częstszego zaglądania do nas i szukania u nas pomocy we wszystkich sprawach. Chętnie pomożemy Smile

Pozdrawiam.


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - luk1987 - 01-04-2015

Witam. chce zrobić przelew do pl. i własnie jak mam napisac w email po niemiecku zeby odblokowali mi sepa..? bardzo prosze o pomoc.... i czy wystarczy wysłanie do nich email i zostanie to odblokowane.. co musi zawierac taki email..


RE: Przelew z Volksbank na Polskie konto - fabek - 01-04-2015

Szybko, łatwo i przyjemnie można dokonać przelewu z dostępnego terminala w banku.