Nasze-Niemcy.pl
Polskie kobiety wstają z kolan! - Wersja do druku

+- Nasze-Niemcy.pl (https://nasze-niemcy.pl)
+-- Dział: Największe dyskusje (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-najwieksze-dyskusje_9)
+--- Dział: Newsy z kraju i ze świata (https://nasze-niemcy.pl/Dzial-newsy-z-kraju-i-ze-swiata_1250)
+--- Wątek: Polskie kobiety wstają z kolan! (/Watek-polskie-kobiety-wstaja-z-kolan_2413)

Strony: 1 2 3


Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 07-08-2017

Moja nadzieja, że Polskę naprawią kobiety zaczyna się realizować!
Kobiety zrzeszone w komitecie "Ratujmy kobiety 2017" podejmują drugą próbę wyzwolenia się z kajadan katolickiego więzienia i chcą o swojej macicy decydować samodzielnie. Nie mają zamiaru poddawać się katolickiemu dyktatowi pozastawionemu przez JP2 i jego sługom. Polskie kobiety odzyskują swoją świadomość i prawo do wolności decyzji nad swoim życiem i to jest bardzo pozytywny objaw, który ja popieram z całego serca.
Rok temu przy 250 tyś podpisów sejm odrzucił wniosek po pierwszym czytaniu.
Komitet "Ratujmy Kobiety" wyznaczył sobie cel zdobycia 500 tyś podpisów pod petycją.
Ja typuję, że podpisów będzie grubo ponad milion.
Ządania komitetu są najnormalniejsze na świecie :

- legalna aborcja do 12 tygodnia
- przywrócenie pigułki " dzień po " bez klauzuli sumienia jakiegoś nawiedzonego aptekarza
- ogólnie klauzula "sumienia" powinna zniknąć z polskiego życia, bo jest sprzeczna z konstytucją, 
ale skoro zawładnęło się Trybunałem Konstytucyjnym, to ma się prawny przepis podstawowy tam gdzie słońce nie dociera !

Ciekaw jestem czy pisuar będzie na tyle bezczelnym, by odrzucić projekt ponownie po pierwszym czytaniu przy ponad milionie podpisów?!


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Renia - 07-08-2017

Ferdydurke,jak juz chyba zauwazyles,Pis nie liczy sie z nikim--"a po nas chodzby potop" powiadaja. Tak na beszczelnego ,zadna partia do tej pory nie zdobywala wladzy. Dla nich nie ma autorytetu,ani Unia ani podpisy.Beda robic dalej swoje az stana nad przepascia.W Polce sa nie tylko katolicy.Sa inne wyznania i takze ateisci.Nie mozna wszystkiego robic pod katolikow.Poza tym,jezeli ustawa wejdzie w zycie,zakwitnie aborcja podziemna.Bogate wyjada za granice,biedne pojda do znachorki,ktora robote prawdopodobnie spiepszy.Beda znowu tragedie.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Freddy - 07-08-2017

Jaka ustawa ma wejsc w zycie, ktora spowoduje, ze "zakwitnie aborcja podziemna"?
Jezeli dobrze pamietam, to ostatni projekt obywatelski miedzynarodowej organizacji ochrony zycia poczetego dot. calkowitego zniesienia aborcji zostal przez Sejm odrzucony.
Takze glosami poslow PiS-u.

A wracajac jeszcze do projektu obywatelskiego, ktory zebral 250 tys. glosow i zostal odrzucony przez "bezczelny PiS" to moze siegne troche do nie tak dawnej przeciez historii projektow obywatelskich odrzuconych przez rzad PO / PSL:

1. Obywatelski projekt ustaw ws. sześciolatków w szkołach. Projekt został podpisany przez 1,6 mln osób. Procedura legislacyjna zakończyła się już w pierwszym czytaniu.

2. Obywatelski projekt ustawy o Referendum w sprawie Lasów Państwowych. Podpisany przez 2 miliony 500 tysięcy osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu.

3. Obywatelski projekt ustawy o Referendum dot. wieku emerytalnego. Podpisany przez 1 milion 500 tysięcy osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu

4. Obywatelski projekt ustawy o Referendum edukacyjnym „Ratuj maluchy”. Podpisany przez ponad 900 tys. osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu

5. Obywatelski projekt ustawy ws. aborcji. Podpisany przez 600 tys. osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu.

6. Obywatelski projekt ustawy „Stop pedofilii”. Podpisany przez 250 tysięcy osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu.

7. Obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt. Podpisany przez 224 tysiące osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu.

8. Obywatelski projekt ustawy zakazującej prywatyzacji Lotosu. Podpisany przez 150 tysięcy osób. Odrzucony w pierwszym czytaniu.

Do poczytania na: http://pikio.pl/te-projekty-obywatelskie-odrzucala-platforma-obywatelska/#


Milego dnia


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 07-08-2017

Freddy, jest subtelna różnica pomiędzy tamtymi "odrzutami", a tym który nas czeka. To kwestia symboliki protestu.
Pamiętaj o tym, że Polacy nie są narodem racjonalnym!
Polacy uwielbiają symbole, a polski romantyzm jest celebrowany w całym polskim procesie dydaktycznym.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Flo-Florcia - 08-08-2017

Ja o ten proces dydaktyczny chciałam zapytać- czy chodzi o epokę Romantyzmu w kulturze i literaturze.? O ile dobrze pamiętam to termin „Romantyzm” został zapoczątkowany w Niemczech przez Niemców: Friedricha Schlegla i Novalisa.
Symbolizm natomiast to już nurt późniejszy (2 połowa XIX wieku) , który tworzyli Charles Baudlaire , Paul Verlaine i w Niemczech , niemiecki kompozytor Richard Wagner.

W Polsce Romantyzm cechują tak jak w Europie pierwiastki typowe dla tego nurtu : nastrojowość , tajemniczość , wzorzec bohatera nieszczęśliwego, kierowanie się uczuciami, odrzucenie pierwiastka rozumowego , także ludowość. O utworach Mickiewicza i Słowackiego chyba już wszystkim znanych wiadomo.

Nie podzielam poglądu by proces dydaktyczny w obecnej szkole w Pl. był jakoś szczególnie "celebrowany" lub zdominowany przez programy edukacyjne w zakresie literatury czy innych zajęć edukacyjnych.

Aczkolwiek moja wiedza dotyczy w zasadzie kształcenia literackiego i tylko w tym zakresie mogę polemizować.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 08-08-2017

Florcia, nie jest ważne to, kto wymyślił romantyzm, ważnym jest to jak się do niego podchodzi i co się z tego wyciąga.
W polskiej kulturze mamy całą masę symboli, które są używane do pobudzania pewnych nastrojów.
Niektóre powstały stosunkowo niedawno, ale mają mityczną moc i są przyjmowane jako prawda historyczna.
Takie przykłady to np. dwa nagie miecze pod Grunwaldem, to Janek Kos wsadzający polską flagę na Bramie Brandenburskiej, to Wanda co nie chciała Niemca, bo był z DDR ;=))) To ostatnia inscenizacja na stadionie Legii, która swoją genezę ma w tych zdjęciach:
https://www.google.de/search?q=vietnamkrieg+in+bilder&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj5mfW7sMjVAhXHh7QKHdrxBQgQsAQILw&biw=1536&bih=760#imgrc=1cnRNZz4sYwoiM:

To Wyspańskiego, złoty róg, czapka z piór i sznur. To Kordian Słowackiego na Mont Blanc, to JP2 jako mędrzec tysiąclecia i człowiek, który obalił komunę, no i zimny Lech jako wielki maż stanu.
Polacy w to wierzą, a jak ktoś ma inne zdanie na ten temat, to biada mu.

To przypuszczalne odrzucenie wniosku o zniesienie zakazu aborcji, będzie symbolem dyktatu, który będzie miał moc niechęci porównywalnej do niechęci rusyfikacji i germanizacji pod zaborami.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Flo-Florcia - 09-08-2017

Ferdydurke - ja odniosłam się tylko do tego zdania : " Polacy uwielbiają symbole, a polski romantyzm jest celebrowany w całym polskim procesie dydaktycznym. "

Przykłady , które podajesz są  elementami fikcji literackiej i jako takie nie powinny być odbierane jako zdarzenia  historyczne .
Owszem  są wykorzystywane przez  pijarowców  i zwłaszcza  polityków w celu kształtowania  zamierzonych
celów. Typowa populistyczna manipulacja. Dotyczy to moim zdaniem  każdej opcji politycznej .
To właśnie polityka  , nie mająca z etycznym zachowaniem nic wspólnego.


Natomiast to zdanie :
"To przypuszczalne odrzucenie wniosku o zniesienie zakazu aborcji, będzie symbolem dyktatu, który będzie miał moc niechęci porównywalnej do niechęci rusyfikacji i germanizacji pod zaborami. " jest zupełnie dla mnie nie przejrzyste.

Uważasz , że niechęć do rusyfikacji , czy germanizacji  była czymś nagannym ?

Odrzucenie wniosku  o zakazie  wg. Ciebie to symbol dyktatu ? Przecież ten zakaz już obowiązuje.
Ja nie popieram tego zakazu , ale też  jestem za ochroną życia, aborcja nie może pełnić funkcji  antykoncepcyjnej, Myślę , że należałoby  rzeczywiście i to od dawna stworzyć  sensowny projekt  w tej dziedzinie.




RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 09-08-2017

Florcia, dzisiaj z perspektywy lat widzę, że przeciwstawianie się germanizacji i rusyfikacji było błędne. Nie poznaliśmy żadnej z tych kultur, a myślę, że warto było poznać obie. Gdybyśmy to zrobili, to być może byłoby nam teraz łatwiej się zrozumieć i mielibyśmy mniej problemów.

Co do aborcji, to uważam, że przywrócenie komuszego systemu byłoby na miejscu i czasie. Nie wszystko co przyniosła komuna było złe i głupotą jest wyklinanie wszystkiego z czasów dyktatury proletariatu.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - iberte - 09-08-2017

Ach , jak sie romantycznie zrobilo.....
Ja caly czas sie chetnie ucze i jako uczen nekany jestem nieswiadomoscia.
Jesli nikt nie ma nic przeciw, chcialem jedynie zapytac ...
Co rusyfikacja lub germanizacja, ma wspolnego z poznawaniem kultury zaprzyjaznionych krajow?
Zapewne jestem w bledzie, ale jezeli ktos lubi Czechowa lub Goethe, to sam droge znajdzie.
Nie trzeba mu kijem pomagac.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Renia - 09-08-2017

Nie wiem dlaczego temat tak drastycznie zmienil kierunek dyskusji.Co ma romantyzm do zakazu aborcji,ktory  Pis chce zafundowac Polkom.
Ze przypomne--"Ządania komitetu są najnormalniejsze na świecie :

- legalna aborcja do 12 tygodnia
- przywrócenie pigułki " dzień po " bez klauzuli sumienia jakiegoś nawiedzonego aptekarza
- ogólnie klauzula "sumienia" powinna zniknąć z polskiego życia, bo jest sprzeczna z konstytucją,
ale skoro zawładnęło się Trybunałem Konstytucyjnym, to ma się prawny przepis podstawowy tam gdzie słońce nie dociera !

Ferdydurke ma racje,ze porusza ten temat.Jezeli zakaz wejdzie w zycie----Czytaj odpowiedz Reni,post nr.2
Bardzo jestem ciekawa co mysla o tym tu zebrani.

Iberte,twoja wypowiedz na ten temat moze byc bardzo ciekawa.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - iberte - 09-08-2017

Renia,
bedac dojrzewajacym mlodziencem, bardzo chcialem byc ginekologiem.
Nie kierowsla mna chec pomocy.
Teraz jestem w wieku, powiedzmy, dojrzalym i dlatego temat aborcji pozostawiam tym, ktorzy sa lepiej zorientowani.
Mnie ten temat nie wciaga.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Renia - 09-08-2017

Widze,ze zawsze chetnie dyskutujesz z Ferdydurke, to myslalam,ze i w tym temacie cos skrobniesz.
Ja jestem juz 2 lata na Forum "Na temat" a tam tylko polityczne tematy sie komentuje.wiec tak ugrzezlam w tym.Tez mnie to nie dotyczy ale ja musze pisac po polsku bo lapie sie na tym,ze mam czasami trudnosci z wyslawianiem sie. W moim srodowisku nie ma ani jednego Polaka,tak wyszlo.
Moze napisalbys jak sie czujesz.Jestes w domu czy w szpitalu.Nie chce byc wscibska ale kolanko to powazny problem.wiec pomyslalam,ze moze zaczac kciuki trzymac?


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - iberte - 09-08-2017

Chetnie rozmawiam z Ferdydurke, bo go lubie.
Nie moge mu tego za czesto powtarzac, bo zacznie za mna tesknic.
Na kolano nie lezy sie dzisiaj tygodniami w domu.
Nudze sie w domu.
Dzieki za kciuki.
Dobranoc.

" tygodniami w szpitalu".... mialo byc


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 10-08-2017

(09-08-2017, 20:52)iberte napisał(a): Ach , jak sie romantycznie zrobilo.....
Ja caly czas sie chetnie ucze i jako uczen nekany jestem nieswiadomoscia.
Jesli nikt nie ma nic przeciw, chcialem jedynie zapytac ...
Co rusyfikacja lub germanizacja, ma wspolnego z poznawaniem kultury zaprzyjaznionych krajow?
Zapewne jestem w bledzie, ale jezeli ktos lubi Czechowa lub Goethe, to sam droge znajdzie.
Nie trzeba mu kijem pomagac.

iberte, bo łatwiej zrozumieć obcą kulturę, kiedy włada się językiem "wroga".
Kultura, to nie tylko literatura, to całe spektrum zachowań, obyczajów, czy tradycji. To także kultura pracy. 
O muzyce, malarstwie, architekturze, rzeźbiarstwie, czy innych rękodziełach nawet nie wspominam.
Czy coś by Polakom ubyło, gdyby nauczyli się mówić obcym, nieznanym osobom z uśmiechem " Dzień dobry "?
Czy coś by Polakom ubyło, gdyby nauczyli się mówić o swojej ojczyźnie z miłością " Mateczka Ojczyzna "?
Całe pokolenia polskich reżyserów, operatorów filmowych są kształcone na niemieckiej i rosyjskiej szkole filmowej i napewno byłoby im łatwiej pewne problemy zrozumieć, gdyby już w domu rodzinnym wcześniej przejęto pewne kanony tamtych kultur. 
Temat rzeka. 
Np. pomimo, że większość polskich miast zostało zbudowanych na prawach i regułach niemieckich, jest to w PL temat przemilczany. Nie naucza się tego, że Kraków odbudowali po najeździe mongolskim osadnicy z Niemiec, ale za to pielęgnuje się symbol zabitego przez mongolskiego najeźdzcę trębacza. 


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - iberte - 10-08-2017

Ferdydurke,
skoro juz wyjasniles czym jest kultura, to bedzie nam latwiej.

W czasach gdy Goethe opisywal cierpienie Wertera, saksonski chlop wycieral tylek palcem
Co ciekawe... jego kolego z Wielkopolski, nie byl gorszy w kulturze higieny ciala.
Mycie zebow wsrod dworzan, bylo objawem nietaktu, zarowno na wschod jak i zachod od Odry
Historia pokazala, ze nie potrzebna byla germanizacja, aby tu i tam siegnac po szczoteczke do zebow i papier toaletowy.

Gdybysmy siegneli do rosyjskiej " kultury pracy"( nie wiem co to jest) to starczy nam na samogon i machorke.
Zeby bedziemy mieli jak gwiazdy.... zlote i daleko od siebie.
Ot kulturnyj narod...
Kultura, jak sam piszesz, to cale Spektrum .

Rosjanie kochali Cara, za to, ze traktowal ich jak zwierzeta.
Stalins podziwiaja , za to ze ich mordowal..
To mamy przejmowac?

Tak na marginesie w zwiazku z tematem...
Co nam ma dac, gdy kobiety wstana z kolan?


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 10-08-2017

Iberte, nie doceniasz Rosjan! Spójrz na nich z perspektywy obecnej.
Dla przypomnienia uwłaszczenie chłopstwa nastąpiło z rąk zaborców, bo polscy szlachcice potrzebowali niewolników.
Powszechne przymusowe szkolnictwo otrzymaliśmy od zaborców, bo polscy szlachcice woleli mieć cięmnotę niewolniczą. Zabory napewno Polsce i Polakom nie zaszkodziły, bo przyniosły do zacofanego kraju postęp i rozwój technologiczny.

Co do robienia pod siebie, to myślę, że się mylisz. W 1739 roku Wiedeń był skanalizowany kompletnie, a pierwsza nowoczesna kanalizacja powstała w 1858 roku w Hamburgu, podczas gdy minister Sławoj-Składkowski musiał ustawą z 1928 roku wymusić na Polakach budowanie Plumpsklo.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - zyta - 11-08-2017

A, gdzie nasze Diego?
Bo ychna nie ma, Diego nie ma, nie ma kupy ludzi...
Wyeklowane, czy cos sie nie daj boze stalo?


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - iberte - 11-08-2017

No i zobacz Ferdydurke....
a w tym czasie, w Warszawie scieki splywaly po ulicach, pomimo, ze pod Carskim Zaborem.
Tyle nam korzysci ta rusyfikacja dala.
Ruski mieli Metro, a my PKS.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - ferdydurke - 12-08-2017

Iberte, spójrz przez pryzmat pruskiego i austraiackiego zaboru, spójrz na architekturę tych miast, które były pod tymi zaborami.
Rosjanie być może tyle nie dali co Prusacy i Austriacy, ale powtarzam, to oni uwłaszczyli polskiego chłopa i to oni wprowadzili na polskich ziemiach obowiązek szkolny.
Gdyby nie zabory, to na uwłaszczenie polski chłop musiałby być może do XX wieku czekać, a na przymusowe szkolnictwo być może do okresu po pierwszej wojnie światowej.
Dla przypomnienia uwłaszczanie chłopstwa rozpoczeło się w Europie w XV wieku, a przymusowe szkolnictwo w początkach XVII wieku.
Polacy mieli wystarczająco dużo czasu, by przyjąć pozytywne wzorce z innych krajów. Nie zrobili tego i prosty człowiek musiał doczekać zaborów, by doczekać elementarnych wolności i przywileji.
Ten schemat polskiego myślenia przetrwał do dzisiaj - najważniejsze, że ja jestem przy korycie i ja się na chapię, a inni niech wegetują jak są głupkami.


RE: Polskie kobiety wstają z kolan! - Jamaica - 12-08-2017

Niestety Kaczynski aktywowal najgorsze cechy Polakow i obecny polski tok myslenia jest:
"To niewazne, ze ja nic z tego nie bede mial - wazne, ze on bedzie mial mniej!"

I robi dla siebie na tym zloty interes!