Jesteś nowy na naszym forum?

Zapoznaj się z innymi i dowiedz gdzie i jak możesz zamieścić ogłoszenia.

Czytaj więcej

Nowy serwis z ogłoszeniami

Zapraszamy na nasz nowy serwis z ogłoszeniami. Znajdziecie tam sporo interesujących ogłoszeń. Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakiś problem i potrzebujesz pomocy napisz a na pewno pomożemy.

Czytaj więcej

Nabór na Moderatora i Redaktora

Poszukujemy Moderatorów i Redaktorów na nasze forum. Chciałbyś dołączyć?

Czytaj więcej
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnie dni zapisów do polonijnej szkoły
Post: #1
Tylko do 6 maja br. trwają zapisy do szkoły internetowej Libratus, stworzonej dla dzieci Polaków przebywających za granicą. Nauka jest bezpłatna i obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkoły Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny, pomagający polskim dzieciom przebywającym za granicą kontynuować edukację w ojczystym języku w trybie nauczania domowego. Wśród Polonii na całym świecie nauka w domu nie jest nowością. Wielu rodziców pracuje w ten sposób ze swoimi dziećmi. Materiały edukacyjne i pomoc zapewniane przez Libratusa ułatwiają im to zadanie. Dzięki platformie internetowej oraz staraniom zespołu nauczycieli, nauka staje się bardziej efektywna, uporządkowana i atrakcyjna dla uczniów.

„Nasz projekt umożliwia zdalną realizację programu nauczania polskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nauka odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, na której znajdują się scenariusze lekcji przygotowane przez pedagogów – wyjaśnia dyrektor Polskich Szkół Internetowych Libratus, Gaweł Warykiewicz. Od niedawna w ramach projektu realizowane są również Webinaria – wirtualne, cotygodniowe lekcje przedmiotów ojczystych, prowadzone przez polskich nauczycieli. Zajęcia wzbogacone są o prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy. Na zakończenie roku szkolnego dzieci otrzymują świadectwo państwowe, podobnie jak ich rówieśnicy w Polsce.

Nauka w Libratusie jest darmowa, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na bezpłatną naukę w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się za pośrednictwem strony internetowej http://www.libratus.edu.pl/zapisy2014 i trwają tylko do 6 maja.

- „Zachęcam serdecznie” - pisze na profilu Polskich Szkół Internetowych Libratus na Facebooku Joanna z Manchesteru. „Nasz syn uczęszcza do pierwszej klasy i jest zachwycony, a my razem z nim” - dodaje. „Te lekcje to też doskonała okazja, by odłożyć różne zajęcia i spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem” - mówi mama 7-letniej Oli mieszkająca w Turcji. „Nasza szkoła internetowa pozwala dzieciom wyjeżdżającym z kraju na kontynuowanie polskiego programu nauczania, a gdy zajdzie taka potrzeba, na powrót do szkoły w kraju do klasy we właściwym przedziale wiekowym” – zachęca dyrektor Szkół Libratus.

Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus powstał w 2009 roku w odpowiedzi na rosnącą liczbę polonijnych rodziców, dla których dostęp do ujednoliconej edukacji dzieci jest priorytetem. Nauka w ramach projektu to dla dzieci nie tylko szansa na ukończenie polskiej szkoły, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z językiem polskim, kulturą i wartościami.

###

Dodatkowe informacje:
Katarzyna Grabowska
Think Big Comms
p./f. 00 44 (0)1480 351 688
m. +44 (0) 7857 081 168
e. kasia@thinkbigcomms.com
w. http://www.thinkbigcomms.com
Marza
02-05-2014, 23:49
Cytuj

Post: #2
wspanialy projekt zaraz dygam na ta strone zobaczyc jak to funktionuje i polece rodzicom polskim w niemczech bo wielu rodzicow szukaja takich mozliwosci nauki jezyka ojczystego

podygalam i nic nie znalazlam a wszystko po angielsku szkoda po niemiecku byloby lepiej ale nigdzie tez nie moglam wejsc i obejrzec np. materjaly do nauki
16-08-2014, 09:58
Cytuj

Post: #3
Świetne są takie szkoły. A co z edukacją dzieci? W sensie gdzie zapidsać do podstawówki?
04-09-2018, 11:13
Cytuj

Post: #4
Ja mam świetną podstawówkę online. Wejdź sobie na https://polonijka.edu.pl/ . Nauka oczywiście w j.polskim, przez specjalną platformę internetową dostępną 24 h/7 dni. Nie musisz kupowac książek, bo tam masz wszystkie materiały edukacyjne typu repetytoria, scenariusze lekcji, filmiki edukacyjne, multimedialne prezentacje etc. Oczywiście dziecko zdaje egzaminy, ma możliwość uczestniczenia w Webinariach z nauczycielem, zajęcią są w grupach 2-3 osobowych. Może zainteresuje Cię taka szkoła online.
04-09-2018, 11:16
CytujPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w taxi doworzacym dzieci do szkoły musi być opiekunka. lilla68 1 2,890 29-11-2014, 20:08
Ostatni post: ychna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości